Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlık Seçimi: Mehmet Büyükekşi yeniden aday olacağını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlık Seçimi: Mehmet Büyükekşi yeniden aday olacağını açıkladı
18 Temmuz günü gerçekleşecek olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlık seçimine, Mehmet Büyükekşi tekrar adaylığını koyacağını açıkladı. Mehmet Büyükekşi ile resmi adaylığını bulunan iki isim daha yer aldı.

Artı Gerçek - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlık seçimi için günler kaldı. 18 Temmuz günü gerçekleşecek seçimde Mehmet Büyükekşi tekrar aday olmaya karar verdi. Mehmet Büyükekşi yanı sıra seçime kesinleşen adaylarda Servet Yardımcı ve İbrahim Hacıosmanoğlu yer aldı.

Daha önce adaylığını koyacağını açıklayan İsmail Uyanık ve Erdal Alkış ise henüz resmi bir başvuruda bulunulmadı.

EN AZ BEŞ İMZA GEREKİYOR

TFF başkanlığına adını koyabilmek için yarın son gün, adaylığını resmiyete dökebilmek için en az 5 delegenin imzasına ve 'Bizim adayımız şu kişidir' şeklinde önergeye ihtiyaçları var. Her kulüp bir delege sayılmakla beraber resmi başvuru yapılması ise 64 imza teslimi ile gerçekleşiyor.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ KİMDİR?

10 Mayıs 1961 tarihinde Gaziantep'te doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Çeşitli banka ve vakıflarda yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2008 yılından itibaren Galatasaray kongre üyesidir. 16 Haziran 2022'den beri TFF başkanlık koltuğunda oturmaktadır.

SERVET YARDIMCI KİMDİR?

26 Aralık 1957 tarihinde Rize doğdu. Armatör ve spor yöneticisi, bir dönem boyuncada Çaykur Rizespor'da yöneticilik yaptı. UEFA Yönetim Kurulu üyesi ve eski geçici Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıdır.

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU KİMDİR?

21 Şubat 1966 tarihinde Trabzon'da doğdu. Türk iş insanı ve spor yöneticisi ayrıca 2005 - 2007 yılları arası Trabzonspor Başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Daha önce 2012 yılında TFF Başkanlığı seçiminde adaylığını koysa da seçilmedi. (SPOR MERKEZİ)

Öne Çıkanlar