Ümit Özdağ'dan hükümete: Şehit haberlerini neden gizliyorsunuz?

Ümit Özdağ'dan hükümete: Şehit haberlerini neden gizliyorsunuz?
Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Şubat 2020 14:57
A+ A-
Özdağ: Türk ordusu 2.000 kilometre uzaklıkta, Libya'da bir Arap iç savaşına müdahil hale getirilmiş ve çatışmaların içinde. Şehit haberlerini neden gizliyorsunuz?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını kaybeden askerlerden bahsederken, 'Birkaç şehit' ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Söz konusu ifadeler için "izah edilebilir değildir" dedi.

Yeniçağ’dan Halil Yatar’ın haberine göre İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Türk ordusu 2.000 kilometre uzaklıkta, Libya'da bir Arap iç savaşına müdahil hale getirilmiş ve halen çatışmaların içindedir. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu iki istihbaratçımız Albay Okan Altınay ve Sinan Caferler Libya'da limanda bombalanmaya çalışılan bir geminin yanındaki deponun vurularak patlaması sırasında şehit olmuşlardır" diye konuştu.

‘REJİMİN POLİTİKALARININ BEDELİNİ SAHADAKİLER ÖDÜYOR’

Saray iktidarının politikalarının bedelinin sahadaki güvenlik personelinin ödediğini ifade eden Özdağ, "Saray rejiminin izlediği hatalı politikaların bedelini sahada çarpışan asker ve istihbaratçılarımız ödemeye devam etmektedir" dedi.

ÖZDAĞ: HALKIN TEPKİSİ NEDENİYLE Mİ ŞEHİT HABERLERİNİ GİZLİYORSUNUZ?

Hayatını kaybeden asker ve güvenlik personelinin kamuoyundan gizlenmesinin de izaha muhtaç olduğunu belirten İYİ Parti’li Özdağ, "Kuzey Irak'ta şehit düşen MİT mensuplarının cenazelerine devlet iki müsteşarı ile katılmıştı. Neden gizliyorsunuz? Libya'daki iç savaşa katılmanızın Türk halkı tarafından kabul edilmediğini görerek, şehit haberlerinin gelmesine halkın tepki vereceğini düşünerek mi şehit haberlerini gizliyorsunuz?" diye sordu.

‘AKP’NİN İDEOLOJİK HEDEFLERİ İÇİN YURT DIŞINDA KAYIP VERİYORUZ’

"Yaptığınız hiçbir şeyin makul bir izahı yok" diyen Özdağ, yurtdışında Türkiye'nin milli çıkarlarından çok AKP'nin ideolojik eksenli hedefleri uğruna verilen kayıpların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Öne Çıkanlar