Evlerinin yıkılışını gözyaşlarıyla izleyen Esma Koç: Bütün hayallerimiz gitti

Yayınlanma:
A+ A-
Malatya’da ağır hasarlı evlerinin patlatma yöntemiyle yıkılışını izleyen Koç ailesi, gözyaşlarını tutamadı. Çocuklarıyla birlikte gözyaşıyla döken Esma Koç, “Bütün hayallerimiz gitti, kredi çekmiştik, hala borcunu ödüyorduk” dedi.

Yusuf DURDU


MALATYA - Malatya’da yüksek katlı binaların yıkımları sürüyor. Bostanbaşı Mahallesi’nde Eryaman Süreyc Bahçe Konutları’ndaki ağır hasarlı 13 katlı bina, patlatma tekniğiyle yıkıldı.

Binanın yıkımı için; 2400 delgi ile 224 kilo patlayıcı kullanıldı.

Bina sakinleri yıkımı gözyaşlarıyla izledi. Evlerinin yıkılışını izleyen Esma Koç, evlerine yerleşmek için 4 yıl beklediklerini daha bir yıl oturmadan depremde ağır hasar almasından dolayı çıktıklarını söyledi.

'KREDİYLE ALDIK, HALA BORCUNU ÖDÜYORDUK'

Koç, güvenilir olduğu için Bostanbaşı’ndan ev aldıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Daha oturalı bir yıl oldu. Krediyle aldık, daha borcunu ödüyorduk. Dört yıl teslim edilmesini bekledik, bir yıldır oturuyorduk evimiz yıkıldı. Daha borcu duruyordu. DASK ile borcu kapandı ama bütün hayallerimiz gitti. Hakkımızı helal etmiyoruz. Kayınbabamızın evinde kalıyoruz 7 aydır. Burası güvenilir diye ev aldık. Müteahhit eşinin arkadaşıydı. Evimizi sağlam yapsa böyle olmazdı. Emeklerimiz çöp oldu” diye konuştu.

Ceren Koç ise “İnsanların hem evi hem de memleketi yıkılmış. Herkes ne hissetiyse bende aynı şeyleri hissetim” dedi. (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar