Meclis'in hediyelik eşya dükkanının favorisi çikolata: 40 bin kutu satıldı

Meclis'in hediyelik eşya dükkanının favorisi çikolata: 40 bin kutu satıldı
TBMM'de Meclis personeli ve ziyaretçiler için hizmete açılan mağazada geçen yıl en çok satılan ürün çikolata oldu. Mağaza sorumlusu Ahmet Deniz, hediyelik eşya dükkanında yoğunluğun en çok salı ve çarşamba grup toplantısı günlerinde olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Halkla İlişkiler Binası'nın zemin katında 2020'de hizmete açılan hediyelik eşya mağazası TBMM'nin en sık ziyaret edilen bölümleri arasında yer alıyor. TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde hizmet veren mağazada, Meclis'in Sanat Atölyesi personeli tarafından üretilen ürünler satılıyor. Cüzdandan kaleme, rozetten fincana 15 farklı üründe 300 çeşit arasından geçen yıl satışı en çok yapılan çikolata oldu.

Milletvekilleri, Meclis personeli ve ziyaretçilerin hediyelik eşya ihtiyacını karşılamak için hizmete açılan mağazada, yaklaşık 40 bin kutu çikolata satıldığını kaydeden mağaza sorumlusu Ahmet Deniz, ziyaretçiler buradan ayrılırken ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına götürmek için çikolata alıyor" dedi.

Deniz ayrıca, milletvekilleri, meclis personeli ve ziyaretçilerin hediyelik eşya ihtiyacını karşılamak için hizmete açılan mağazada, yoğunluğun en çok salı ve çarşamba, grup toplantılarının olduğu günlerde olduğunu belirtti.

Satılan ürünlerle ilgili bilgi veren Deniz, "Deri ürünler, kravat ve takı çeşitleri, Meclis'e ait kitapların satışı gerçekleştiriliyor. Geçen yıl en çok çikolata, deri ürünler ve TBMM sanat atölyesinde üretilen porselen ürünlerin satışı yapıldı. Porselenden üretilen fincan ve bardak takımları TBMM Sanat Atölyesinde kurum personelimiz tarafından üretiliyor. Üzerlerinde Meclis logoları ve iç mimari dekorlarına ait figürler yer alıyor. Mağazada ayrıca Ankara'daki bazı kooperatiflerde üretilen el sanatları ürünleri bulunuyor" ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar