Melike Şahin özür diledi: 'İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum'

Melike Şahin özür diledi: 'İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum'
İBB'nin düzenlediği konseri, dinleyiciler beklerken iptal etmesi nedeniyle tepki toplayan Melike Şahin, tekrar açıklama yaptı: "Şımarıkça bir sebepten konsere çıkmadım gibi bir durum yok. İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum"

Artı Gerçek - Şarkıcı Melike Şahin, Öğretmenler Günü için, cumartesi akşamı İBB Kültür'ün düzenlediği konseri iptal etmesinin ardından sosyal medya hesabından olaya ilişkin açıklama yaptığı bir video paylaştı.

Paylaşımında öğretmenlerden özür dileyen Şahin, hem bir özür borcu olduğunu hem de haksızlığa uğradığını belirterek, "Sizin anladığınız gibi şımarıkça bir sebepten konsere çıkmadım gibi bir durum yok. İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum. Gerçekten çok utanç verici bir akşam yaşandı" ifadelerini kullandı.

Şahin video paylaşımında şunları söyledi:

"Cumartesi akşamı yaşanan rezaletle ilgi ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Çünkü hem bir özür borcum var hem de çok büyük bir haksızlığa uğradım. Bunu benim ağzımdan da dinlemenizi isterim. Öncelikle o akşam alana gelen binlerce öğretmenimizden çok çok özür dilerim. Öyle ya da böyle onun hatası bunun hatası… Evet benimle hiç ilgisi yok ama sonuçta benim konserimdi ve siz bu rezaleti yaşamak zorunda kaldınız. Tüm samimiyetimle söylüyorum çok özür dilerim."

'CAN GÜVENLİĞİNİN OLMADIĞI BİR DURUM VARDI'

"Size yansıtıldığı gibi ‘rüzgar esti sahneye’ çıkmadı gibi bir şey yok. Sahnenin sağında ve solundaki led ekranlar, hoparlörler, enstrümanlar… Rüzgar vurduğu zaman bunların uçtuğu ve hepsinin sallandığı… Can güvenliğinin olmadığı bir durum vardı. Sadece bizim açımızdan değil, dinleyicilerden bundan zarar görebilirdi. Herhangi birisinin üzerine yıkılabilirdi."

'RESMEN HEDEF TAHTASINA KONULDUM'

"Gün boyunca ekibim can güvenliği temalı bir iletişim tutturmaya çalışmışken karşı tarafın tepkisi, yaptığı açıklama gerçekten beni çok şaşırttı ve üzdü. Ben resmen hedef tahtasına konuldum. Hakkımda karalama kampanyası başlatıldı. Benim bu konuyla alakam bile yok. Hakikaten o açıklamayı o üslupla yazan kişiye gerçekten teessüf ederim. Bu konuda ben çok konuşurum ama bir yerde kendimi durdurmaya çalışıyorum.

Yani sizin anladığınız gibi bir şımarıkça bir sebepten konsere çıkmadım gibi bir durum yok. Olamaz zaten böyle bir şey. Biz sabah bayram günü gibi yaşasın bir bugün konsere çıkacağız diye dört dönüyoruz. Biz de çok üzülüyoruz. Zaten günlerdir moralim yerlerde. Dinleyenlerimden çok özür diliyorum. İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum. Bu kadar emekle özveriyle işlemişim örmüşüm büyütmüşüm kariyerimi. Gerçekten çok utanç verici bir akşam yaşandı. Telafi yollarımızı buluruz atlatırız. Çok üzgün olduğumu belirtmek istedim. Geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkür ederim. Çok üzgünüm."

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) düzenlediği öğretmenlere özel konserde sahne alacak olan şarkıcı Melike Şahin, şiddetli rüzgar nedeniyle konsere çıkmamıştı. Saatlerce konser alanında bekleyen öğretmenler Şahin'e tepki göstermişti.

Ardından yapılan açıklamalarda da, İBB Kültür ile Melike Şahin'in farklı söylemleri olmuştu.

Melike Şahin, sahneye çıkmak için son ana kadar beklediğini ancak hem İBB hem de ekibinin güvenlik nedeniyle konseri iptal ettiğini söylerken, İBB Kültür ise sosyal medya paylaşımında, şarkıcının ekibinin sahneye çıkmak için ikna edilemediğini açıklamıştı.

Şarkıcı Şahin, "Çok rüzgar varmış. Benimle hiç alakası yok bu aksaklığın." açıklamasını yaparken, İBB Kültür'den yapılan açıklamada ise, "Tüm çabaya ve verdiğimiz bütün güvenceye rağmen Melike Şahin'in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadı" ifadesi kullanmıştı.

Melike Şahin, tepkiler üzerine sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı

"Çok üzgünüm. Bu akşamki Feshane konserimiz ertelendi. Son ana kadar hazırda bekledim yemin olsun. Çok rüzgar varmış. Hem belediye hem ekibim riskli buldular güvenliğimiz için. Oysa çok özlemiştim konserlerimi ve özel olacaktı bu akşam öğretmenlerimizle. Benimle hiç alakası yok bu aksaklığın, yine de özür dilerim bu hayal kırıklığı için." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar