Twitter’dan 140 karakter müjdesi

Twitter’dan 140 karakter müjdesi
Twitter’dan önemli bir güncelleme geldi. Birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde "@" ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek. YAŞAM...

Twitter’dan önemli bir güncelleme geldi. Birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde "@" ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek.

YAŞAM – Twitter önemli bir güncellemeye daha imza attı. Bugünden itibaren birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde "@" ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek. Konuya ilişkin Twitter'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "140 karakter ile daha fazla şeyi ifade etmenize olanak sağlayacak olanaklar üzerinde çalıştığımızı söylemiştik, hatırlıyor musunuz? O zamandan beri iki güncelleme yaptık ve bugün de bir güncelleme daha açıklıyoruz. Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde @ ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek.

SOHBETLER BASİTLEŞTİ

Bu değişiklik ile birlikte sohbetler birkaç farklı şekilde basitleştirildi:

  • Yanıt yazdığınız kişi, atacağınız tweet yazısının içinde değil üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz.
  • "Yanıtla" üzerine tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu kolayca görüp kontrol edebileceksiniz.
  • Bir konuşmayı okurken atılan tweet’in başında "@" ile başlayan çok sayıda kullanıcı adları yerine yazılanları göreceksiniz.
  • Bir sohbeti takip etmek artık çok kolay, dolayısıyla konunun ne olduğuna ve sohbeti kimin yaptığına odaklanabilirsiniz. Ayrıca, yanıt yazarken tüm 140 karakteri kullanacağınız için grup konuşmalarında katılabileceğiniz daha çok alan olacak.

Bugün gerçekleştirilen güncellemeler, hem kullanıcılardan gelen geri dönüşlere hem de araştırma ve testlere dayanıyor. Twitter, bu yeni özelliği deneyenlerin Twitter’daki konuşmalara daha çok katıldığını tespit etti.

Twitter, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yapacaklarımız henüz bitmedi. Sohbetleri geliştirmek ve Twitter’ın çok daha kolay kullanılmasını sağlayacak yöntemler düşünmeyi sürdüreceğiz. Destek Merkezi’mizde yanıtların nasıl çalıştığına dair daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu güncelleme hem twitter.com’da hem de Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulmaktadır. Denemek için uygulamanızı güncelleştirdiğinizden emin olun. Konuyla ilgili blog'un tamamına https://blog.twitter.com/2017/now-on-twitter-140-c… linkinden ulaşabilirsiniz."

Öne Çıkanlar