Zehra Güneş, Kim Milyoner Olmak İster'de: Fenerbahçe sorusuna 'Volkan Demirel'li telefon jokeri

Yayınlanma:
A+ A-
VakıfBank ve Türkiye A Milli Voleybol Takımı'ndan Zehra Güneş, Cumhuriyet'in 100'üncü yılında Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katıldı. Zehra Güneş, Fenerbahçe sorusunda arama jokerini Volkan Demirel'den yana kullandı.

Artı Gerçek - Kim Milyoner Olmak İster'in dünkü bölümüne katılan milli voleybolcu Zehra Güneş, Fenerbahçe sorusunda telefon jokerini Volkan Demirel'den yana kullandı.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ve VakıfBank'ın yıldızlarından Zehra Güneş, Cumhuriyet'in100. yılında Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının özel konuğu oldu. Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Zehra Güneş, yarışmadan elde edeceği ödülü bağışlayacağını açıkladı.

Milli voleybolcu, 6 Şubat depreminde vefat eden, hayali Zehra Güneş olmak olan Ceren Topal'ın takımı Hatayspor'a ödülü bağışlayacağını dile getirdi. Zehra Güneş'e Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Hatayspor'un antrenör ekibi ve başkanı eşlik etti.

Zehra Güneş, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bir kızı olarak onun gösterdiği ilkelerin ışığında küçük kızlarımıza, arkadaşlarıma, yaşıtlarıma ve Türk kadınlarına örnek olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Minnetim sonsuz Atama ve silah arkadaşlarına" dedi.

FERNERNAHÇE SORUSUNA 'VOLKAN DEMİREL' JOKERİ

"2008'de UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkma mücadelesinde Fenerbahçe ile Sevilla, iki maç sonunda yenişemeyip maç penaltı vuruşlarına kalınca hangisi olmuştur?" sorusunun ardından Zehra Güneş joker hakkını, Maraş depremlerinde en çok zarar gören illerden olan Hatay'da yardım çığlıklarıyla etkili olan, Hataspor'un teknik direktörü Volkan Demirel'i arayarak kullandı. Zehra Güneş'in diğer telefon joker haklarında ise Naz Aydemir Akyol ile Kalben yer aldı.

Volkan Demirel ise sorunun doğru cevabı olan, "Fenerbahçe kalecisi 3 penaltı kurtarmıştır" şıkkını söyleyerek milli voleybolcu Zehra Güneş'in bir sonraki soruya geçmesini sağladı.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'ndaki hedefiyle ilgili soruya Zehra Güneş, "Şu anki en büyük hedefimiz Olimpiyatlarda İstiklal Marşı'mızı okumak ve altın ile ülkemize geri dönebilmek" cevabını verdi.

GÜNEŞ, 300 BİN TL'NİN SAHİBİ OLDU

"Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın 2023'te namağlup Avrupa şampiyonu olan ve olimpiyat elemelerini namağlup geçen 14 kişilik kadrosunun boy ortalaması kaçtır?" sorusunun ardından Zehra Güneş, "186 santimetre" cevabını verdi. Zehra Güneş'in bu cevabının doğru olduğu gözlemlendi. Milli voleybolcu, 300 bin TL'lik ödülü doğru bildi.

Zehra Güneş, 300 bin TL'lik ödülün sahibi olduktan sonra yarışmadan çekildi. 500 bin TL'lik soruyu açtıran Zehra Güneş, riske girmedi ve 300 bin TL'nin sahibi oldu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar