Elon Musk 'parodi hesap' tartışması sonrası ödüllü komedyenin hesabını kapattı

Elon Musk 'parodi hesap' tartışması sonrası ödüllü komedyenin hesabını kapattı
Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, polemikleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Musk, sahte hesapların "parodi hesap" ibaresi eklenmemesi halinde askıya alınacağını duyurduktan sonra, ABD'li komedyen Kathy Griffin'le tartıştı ve hesabını askıya aldırdı.

Artı Gerçek - Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk Twitter'da "parodi hesap" ifadesi konmayan sahte hesapların kalıcı olarak askıya alınacağını duyurdu. Bunun üzerine başlayan tartışma sonucunda 2 milyon takipçisi bulunan Emmy ve Grammy ödüllü ABD'li komedyen Kathy Griffin'in hesabı askıya alındı.

TWITTER HESABI KAPATILAN GRIFFIN MASTODON'DAN SESLENDİ

Musk'ın duyurusunun ardından Griffin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kullanıcı, tepki olarak kullanıcı isimlerini "Elon Musk" olarak değiştirmeye başladı.

Bunun üzerine hesabı askıya alınan Griffin, yeni dönemde Twitter'a alternatif olabileceği konuşulan Mastodon isimli uygulamadan Musk’ı hedef aldı. Hesabının kilitlendiğini duyuran Griffin, "Sanırım tüm içerik moderatörleri kovulmamış. Lol" şeklinde ironik bir paylaşım yaptı. Bunun üzerine Elon Musk, 8 dolarlık mavi tık ücretini vermesi karşılığında Griffin'e hesabı geri verebileceğini duyurdu.

NYT: MAVİ TİK ARA SEÇİM SONRASINA ERTELENDİ

Twitter'ın yönetim kurulunu kovmasının ardından tek üst düzey yetkili haline gelen Elon Musk, daha önceden "Twitter'ın harika olmasını istiyorum" demiş ve kendisini "mutlak ifade özgürlüğü taraftarı" olarak tanımlamıştı. Ardından ünlü yazar Stephen King'le girdiği "mavi tik" polemiği ve ücretli üyelik uygulamasıyla gündeme gelen Musk, yeni şirketindeki işten çıkarmalar sebebiyle de tepki çekmiş durumda. Bununla beraber, Bloomberg, Twitter’dan kovulan bazı çalışanların geri çağrıldığını duyurdu. Ayrıca, New York Times'ın haberine göre "mavi tik" değişikliği de ABD'de yarın yapılacak Kongre ara seçimleri sonrasına ertelendi.

Musk, satın alma işleminin tamamlanmasının ardından ilk paylaşımında da "Kuş özgürleştirildi" demiş, Twitter'ı "dünyadaki en güvenilir bilgi kaynağı" yapmayı hedeflediğini öne sürmüştü. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar