Elon Musk'ın Twitter'daki ilk icraatı, üst düzey yöneticileri kovmak oldu

Elon Musk'ın Twitter'daki ilk icraatı, üst düzey yöneticileri kovmak oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Dünyanın en zengin kişisi olan Elon Musk'ın sosyal medya platformu Twitter'ı satın alma süreci tamamlandı. Musk'ın ilk hamlesi, anlaşma sürecinde kendisini yanıltmakla suçladığı yöneticileri kovmak oldu.

Artı Gerçek - Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'ın Twitter’ı satın aldıktan sonra ilk icraatı, anlaşma sürecinde kendisini yanıltmakla suçladığı üst düzey yöneticileri kovmak oldu. Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da "Kuş artık özgür" dedi.

Reuters'ın haberine göre Musk, 44 milyar dolarlık rekor anlaşmanın görüşmelerinde kendisini sahte hesaplar konusunda yanıltmakla suçladığı üst düzey yöneticilerin tümünü işten çıkardı. Buna göre, Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett görevden alındı.

Reuters, anlaşmaya nihai imzaların atıldığı sırada Agrawal ve Segal’in Twitter’ın San Francisco genel merkezinde bulunduğunu ve binadan çıkarıldıklarını duyurdu.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar ise Musk’ın geçiş sürecinde şirketin CEO koltuğuna oturmayı planladığını, uzun vadede de bu koltukta kalabileceğini yazdı.

YILAN HİKÂYESİNE DÖNEN SATIN ALMA SÜRECİ

Twitter'da daha önceden yüzde 9,2 oranında hissesi bulunan Musk, 14 Nisan’da şirketin tamamını almak için hisse başına 54,2 dolar teklif etmişti. 25 Nisan’da yapılan açıklamada 44 milyar dolarlık anlaşmanın tamamlandığı ilan edilse de, Musk 13 Mayıs günü kendisinin Twitter'daki sahte hesaplar konusunda yanıltıldığını savunarak anlaşmayı geçici olarak askıya almıştı. Twitter buna karşılık Musk'a dava açarken, mahkeme de anlaşmada nihai kararın 28 Ekim'e (bugün) dek tamamlanması gerektiğine hükmetmişti.

Musk bu nihai tarihe bir gün kala, Twitter genel merkezine ilk kez ve elinde bir lavabo ile girmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar