Gazze'de görev yapan AA kameramanı, İsrail hava saldırısında öldü

Gazze'de görev yapan AA kameramanı, İsrail hava saldırısında öldü
AA'nın Gazze'de görev yapan kameramanı Muntasır es-Savvaf, İsrail hava saldırısında vefat etti.

Artı Gerçek - Geçici ateşkes ve rehine anlaşmasının sona ermesiyle İsrail Gazze Şeriidi'ndeki saldırılarını hızlandırdı. Gazze'de Anadolu Ajansı'nın serbest habercisi olarak görev yapan kameramanı Muntasır es-Savvaf, İsrail hava saldırısında öldü.

İsrail ordusu, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda sivillerin yanı sıra gazetecileri ve ailelerini hedef almaya devam ediyor.

Savvaf'ın akrabası Hasan Ismameh, yaptığı açıklamada, "Kameraman Muntasır es-Savvaf, kardeşi Mervan ve bazı akrabaları Gazze Şeridi'nin güneyindeki ed-Durc mahallesinde İsrail bombardımanında şehit oldu." dedi.

'TIBBİ YETERSİZLİKTEN DOLAYI MÜDAHALE EDİLEMEDİ'

Muntasır'ın bombardımanda ağır yaralandığını ve yaklaşık yarım saat ambulans ve sağlık ekiplerini beklediklerini ancak gelmemesi üzerine şahsi bir araçla Baptist Hastanesi'ne nakledildiğini ifade eden Ismameh, doktorların, Muntasır'ın durumunun ağır olduğunu ve çok kan kaybettiğini belirterek tıbbi yetersizlikten dolayı müdahale edemediklerini söyledi.

Ismameh, Muntasır'ın kardeşi ve akrabalarıyla birlikte kentteki el-Batş mezarlığına defnedildiklerini aktardı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar