Gazze'deki çocuk hastanesinin girişi bombalandı

Gazze'deki çocuk hastanesinin girişi bombalandı
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail ordusu, Gazze'de bölgeye elektrik sağlayan güneş panelleri ve bir hastanenin jeneratörünü hedef aldı. Refah kentinde ise bir su deposu bombalandı.

Artı Gerçek - İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin batısındaki Nasr Çocuk Hastanesinin girişini hedef aldı.

Filistin merkezli El-Aksa televizyonunda yer alan haberde, savaş uçaklarının girişini bombaladığı Nasr Çocuk Hastanesinde ölen ve yaralananların olduğu belirtildi.

Savaş uçaklarının aynı zamanda yoğun nüfuslu Es-Sabra Mahallesinin merkezindeki bir camiyi ve Refah kentinin doğusunda birçok mahalleye su sağlayan bir su deposunu bombaladığı ifade edildi.

BALIKÇI TEKNELERİ DE HEDEFTE

Öte yandan görgü tanıkları, İsrail ordusunun Refah'ta deniz kıyısındaki balıkçı teknelerini hedef aldığı ve Filistinlilere ait teknelerde yangın çıktığını belirtti.

İsrail ordusu, Gazze Şehri'nde kalan halkın tek elektrik kaynağı olan güneş panellerini ve Gazze'deki El-Vefa Hastanesinin ana elektrik jeneratörünü de hedef alarak hizmet dışı bıraktı.

SAVAŞ NASIL BAŞLADI?

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı düzenlediği saldırıda 315'i asker 1400'den fazla kişi öldürülürken, aralarında çocukların da olduğu 200'den fazla kişi de rehin alındı.

Bu saldırının ardından İsrail ordusunun başlattığı bombardımanlarda 9 bin 227 Filistinli öldürüldü, en az 23 bin kişi yaralandı.

56 HİZBULLAH MENSUBU ÖLDÜ

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda 56 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü. (HABER MERKEZİ/AA)

Öne Çıkanlar