İngiltere'de evinde tek başına ölen kadının cesedi üç yıl sonra bulundu

İngiltere'de evinde tek başına ölen kadının cesedi üç yıl sonra bulundu
Yayınlanma:
A+ A-
İngiltere’nin Surrey bölgesinde, yaşadığı dairede ölen şizofreni hastası bir kadının üç yıl sonra “mumyalaşmış ve neredeyse tamamen iskeletleşmiş” bir halde bulunduğu ortaya çıktı.

Artı Gerçek - İngiltere’nin Surrey bölgesinde, yaşadığı dairede ölen şizofreni hastası, 38 yaşındaki Laura Winham’ın cesedi ailesinin açıklamasına göre üç yıl sonra “mumyalaşmış ve neredeyse tamamen iskeletleşmiş” bir halde bulundu. Ailesinin iddiasına göre, Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) ve sosyal hizmetler kurumları kadını "terk ölüme terk etti."

BBC Türkçe'nin haberine göre 2017’nnin kasım ayında öldüğü düşünülen kadının cesedi 2021’de erkek kardeşi tarafından yaşadığı sosyal konutta bulundu. Surrey Bölgesi Belediyesi yaşananın “son derece trajik bir vaka” olduğunu söylerken, ölümle ilgili yapılacak soruşturmaya bilgi sağlanacağı açıklandı.

Bu ziyaretten kısa süre sonra, Winham’ın takvimine aldığı notlar sona erdi ve son notlardan birinde “Yardıma ihtiyacım var” yazdığı ifade edildi. Laura Wingham’ın kız kardeşi Nicky, kötüleşen akıl sağlığı durumunu gösteren “uyarı işaretlerine rağmen, herkesin görmezden geldiğini” belirtti. Ayrıca “Laura’yla temas halindeki, bir aşamada ona yardım etmekle sorumlu olan herkes, onu unuttu. Ölüme terk ettiler. Son birkaç yılda nasıl yaşadığını, yardım istemediğini, yanında kimsenin olmadığını düşünmek çok üzücü” diye de ekledi. Ailenin avukatı Iftikhar Manzoor da, “Laura sosyal hizmetlere iki kez sevk edildi. Biri 2014’te, biri de polis tarafından 2017’de. İhtiyaçlarının değerlendirmesi yapılmadı. Bunlar hiç şüphesiz, müdahale için kaçırılmış fırsatlardı” dedi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar