İskoçya Başbakanı Yusuf ailesine ulaşamıyor: ‘Artık yeter’ demek için daha kaç çocuk ölmeli?

İskoçya Başbakanı Yusuf ailesine ulaşamıyor: ‘Artık yeter’ demek için daha kaç çocuk ölmeli?
Yayınlanma:
A+ A-
İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf, Gazze’de üç haftadır mahsur olan ailesine ulaşamadığını açıkladı. Yusuf “Dünyanın artık yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?” ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Hamas'ın saldırılarının ardından Gazze'yi havadan ağır bir bombardımana tutan ve kara harekâtı düzenleyeceğini ilan eden İsrail'den, gerilimi tırmandıran bir açıklama geldi. İsrail ordusunun bölgede 7 Ekim'den bu yana en ağır hava saldırılarını düzenlediği ve telefon ile internet hizmetlerinin kesildiği belirtilirken, İsrail ordusunun son iki gündür Gazze'ye karadan düzenlediği baskınları bu geceden itibaren genişleteceği açıklandı.

Saldırıların artırılmasının ardından eşinin ailesi Gazze'de mahsur olan İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf, X (Twitter) hesabından isyan etti.

Ailesine ulaşamadığını söyleyen Yusuf, şunları yazdı:

“Gazze yoğun bombardıman altında. Telekomünikasyon kesildi. Yaklaşık 3 haftadır bu savaş bölgesinde mahsur kalan ailemize ulaşamıyoruz. Sadece gece hayatta kalmaları için dua edebiliriz. Dünyanın artık yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?”

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar