İsrail askerleri Batı Şeria'da iki Filistinliyi öldürdü

İsrail askerleri Batı Şeria'da iki Filistinliyi öldürdü
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail ordusu Batı Şeria'da İsrail askerlerine açılan ateşe karşılık verdiğini ve iki Filistinlinin öldürüldüğünü duyurdu. Ordu 23 ve 24 yaşındaki iki Filistinli gencin İslami Cihad üyesi olduğunu öne sürdü.

Artı Gerçek - İsrail ordusu cumartesi günü işgal altındaki Batı Şeria'da askerlerine bir araçtan ateş açılması üzerine karşılık verdiğini ve iki Filistinliyi öldürdüğünü açıkladı.

İsrail ordusu Cenin kenti yakınlarındaki bir köyde yaşanan olayda ölen 23 yaşındaki Amjad Adnan ve 24 yaşındaki İzzeddin Halile adlı Filistinlilerin İslami Cihad üyesi olduğunu açıkladı ve çatışmada İsrail askerlerinden ölen ya da yaralanan olmadığını duyurdu.

Görgü tanıklarına göre olayda hareket halindeki araçtan bir karakol yakınında konuşlanan İsrail askerlerine ateş açıldı ve askerler karşılık verdi. Filistin Sağlık Bakanlığı ölen Filistinlilerin kimliklerini doğruladı.

2 Ocak'ta İsrail askerlerince Batı Şeria'daki bir baskında yaralanan bir diğer Filistinli 20 yaşındaki Yazan el-Cebari'nin de yaşamını yitirdiği açıklandı. Böylece yıl başından bu yana Batı Şeria'daki İsrail baskınlarında öldürülenlerin sayısı 12'ye ulaştı (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar