Kremlin: Rusya ve Kuzey Kore askeri veya başka bir anlaşma imzalamadı

Kremlin: Rusya ve Kuzey Kore askeri veya başka bir anlaşma imzalamadı
Yayınlanma:
A+ A-
Rusya, Kuzey Kore lideri Kim'in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile zirvesi sırasında iki ülke arasında askeri anlaşma imzalanmadığını açıkladı. Kremlin sözcüsü Peskov herhangi bir anlaşma imzalanmasının planlanmadığını söyledi.

Artı Gerçek - Kremlin bugün yaptığı açıklamada Rusya ve Kuzey Kore'nin Kim Jong-u, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un bu hafta gerçekleştirdiği Rusya ziyareti sırasında askeri konularda ya da başka herhangi bir alanda herhangi bir anlaşma imzalamadığını duyurduç

Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada, "Kim'in Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bire bir görüşmeler yaptığı ziyaret sırasında herhangi bir resmi anlaşma imzalanmasının planlanmadığını" söyledi.

Halen Rusya'da bulunan Kim, bugün Batı yaptırımları altındaki Rus savaş uçağı fabrikalarını denetlemişti. Washington ve müttefikleri Kim'in ziyaretinin Rusya'nın Ukrayna'daki ordusunu güçlendirmesinden ve Pyongyang yönetiminin füze programını desteklemesinden endişe ediyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar