Maduro'dan İspanya Başbakanına: Tarih sizi bir budala olarak yazacak

Maduro'dan İspanya Başbakanına: Tarih sizi bir budala olarak yazacak
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Kasım 2019 03:54
A+ A-
ABD'nin darbe tehdidiyle mücadele eden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Trump'ın darbe çağrısını destekleyen İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'e tepki gösterdi.

Venezuela'da Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu geçici devlet başkanı olarak tanıyan Avrupa ülkelerini darbecilikle suçlayan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkenin kuzeyindeki bir askeri geçit töreninde konuştu.

"Bu ülkenin meşru devlet başkanı olarak vatanımı gerekirse kendi canım pahasına koruyacağım" diyen VenezuelaDevlet Başkanı Maduro,  kendisini devlet başkanı olarak tanımadığını açıklayan Avrupalı liderlerden İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’e tepki gösterdi.

'ELLERİNİZ IRAK İŞGALCİLERİ GİBİ KANA BULANDI'

BBC Türkçe’nin haberine göre, Maduro, "İspanya hükümeti korkakça felakete sürükleniyor. Bay Pedro Sanchez bir gün bu darbe, bu müdahalecilik bittiğinde elleriniz kana bulanmış olacak, tıpkı Joze Maria Anzar’ın ellerinin Irak savaşında kana bulanmış olması gibi. Tarih sizi Donald Trump’ın müdahaleciliğinin kuklası olmak için kendini kullandıran bir budala olarak yazacak" dedi.

İspanya’nın eski başbakanı Joze Maria Anzar, ABD liderliğindeki Irak işgaline destek vermiş, ilerleyen yıllarda bu karar ülke içinde eleştirilmişti. (DIŞ HABER SERVİSİ)