Musk: Twitter'a yeni bir lider bulacağım

Musk: Twitter'a yeni bir lider bulacağım
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter'ın CEO'su Elon Musk şirkete yeni bir patron bulacağını ancak bunun "zaman alacağını" söyledi. Musk çalışanlarındansa "Yüksek tempo ve uzun saatler çalışma" ya da "3 aylık maaşlarını alıp ayrılma" arasında seçim yapmalarını istedi.

Artı Gerçek- Twitter CEO'su Elon Musk şirkette geçirdiği zamanı azaltmayı umduğunu ve nihayetinde sosyal medya devini yönetecek yeni bir lider bulacağını, şirketin organizasyonel yapısını bu hafta oluşturmayı tamamlamayı umduğunu açıkladı.

Twitter'ın yeni patronu Musk bu sözleri, CEO'su olduğu Tesla'dan 2018 yılında elde ettiği 56 milyar dolarlık gelir nedeniyle Tesla'nın küçük hissedarlarının açtığı dava nedeniyle Delaware'deki mahkemede ifade verirken yaptı.

Musk davadaki sözlerinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada Twitter'ı güçlü bir hale getirene kadar yönetmeyi sürdüreceğini ancak bunun "biraz zaman alacağını" söyledi.

Musk'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama eski Twitter CEO'su Jack Dorsey'in Twitter'ın başına geçmeyi düşünmediğini söylemesinin ardından geldi. Dorsey kendisine sosyalmedyadan Twitter CEO'su görevini kabul edip etmeyeceği yönündeki soruya "Hayır" yanıtını verdi.

Dünyanın en zengin insanı Musk'ın Twitter yönetici olduğu ilk iki hafta şirkette köklü değişikliklere, işten çıkarmalara ve tam bir kaosa neden olmuştu. Musk, Twitter'ın eski CEO'sunu ve diğer üst düzey yöneticilerini kovmuş ayrıca bu ay şirketin küresel ölçekte çalışanlarının yarısını işten çıkarmıştı.

Musk ayrıca çarşamba günü Twitter çalışanlarına yolladığı elektronik postada perşembe günü (bugün) itibarıyla "yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışma" konusunda karar vermelerini aksi takdirde üç aylık maaşı içeren tazminatlarını alarak şirketten ayrılmalarını istemişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar