Putin'den Erdoğan'a tebrik

Putin'den Erdoğan'a tebrik
Yayınlanma:
A+ A-
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundaki galibiyeti nedeniyle kutladı. Putin mesajında Erdoğan'ın Rusya-Türkiye ilişkilerine verdiği kişisel katkıyı takdir ettiğini söyledi.

Artı Gerçek - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gönderdiği mesajla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti.

Kremlin'den yapılan yazılı açıklamaya göre Erdoğan'ın seçim zaferini "Türkiye'nin başındaki kişi olarak özverili çalışmasının doğal bir sonucu" olarak nitelendiren Putin, mesajında, “Sevgili dostum, Rusya-Türkiye ilişkilerinin gelişmesine kişisel katkılarınızı çok takdir ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

'ZAFERİNİZ BAĞIMSIZ DIŞ POLİTİKALARINIZA VERİLEN DESTEĞİN DELİLİ'

Erdoğan ile güncel konularda yapıcı diyaloğu sürdürmeye hazır olduğunu teyit ettiğini vurgulayan Putin mesajda ayrıca tebrik mesajında "Seçim zaferiniz Türk halkının sizin bağımsız dış politikalarınıza destek verdiğinin açık delilidir" ifadelerini kullandı.

Rus lider ayrıca Rusya’nın Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) ve gaz dağıtım merkezinin kurulması gibi ortak projelerin tutarlı bir şekilde uygulanmasına büyük önem verdiğinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçimdeki başarısından dolayı tebrik eden Putin, “Değerli dostum, yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçildiğiniz için en içten tebriklerimi lütfen kabul edin. Size devlet başkanı olarak sorumlu görevinizde başarılar, sağlık ve refah diliyorum” ifadesine yer verdi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar