'Raf ömrü' yarışmasının galibi, göbek marul: Sarı peruklu marul Liz Truss'ı devirdi

'Raf ömrü' yarışmasının galibi, göbek marul: Sarı peruklu marul Liz Truss'ı devirdi
İngiltere'de Liz Truss'ın başbakanlıktan istifa etmesiyle, merakla izlenen bir 'yarışma' da sonuçlanmış oldu. Daily Star gazetesinin başlattığı "Hangisi daha uzun dayanır?" yarışmasının galibi, sarı peruğuyla canlı yayın yıldızı haline gelen marul oldu.

Artı Gerçek - İngiliz Bulvar gazetesi Daily Star, Liz Truss'ın hükümetindeki çalkantılar ilk patlak verdiğinde, market zinciri Tesco'nun bir şubesinde 0.6 sterlinlik bir göbek marula peruk takarak yarışmayı başlatmıştı. Yarışma, TheEconomist dergisinin ay başında "Truss'ın başbakanlıktaki görevinin neredeyse bir marulun raf ömrü kadar olacağı" yorumundan esinlenmişti.

Sarı peruklu marul sonraki günlerde Truss'ın hükümetinin hızla çözülmesinin ve dalga konusu olmasının sembolü haline gelmiş, marketten her gün yapılan canlı yayını binlerce kişi izlemişti.

İSTİFA ANINDA 20 BİN KİŞİ MARULU İZLEDİ

Truss'ın istifasıyla, yarışmanın galibi de marul oldu. 'Raf ömrü' başbakanınkinden daha uzun süren marulu, Truss'ın istifa konuşması yaptığı sırada YouTube'da 20 binden fazla kişi izledi. Yarışmanın sonuçlanmasıyla marula altın renginde plastik bir taç giydirildi; galibiyeti kutlamak için İngiltere ulusal marşı çalındı ve üzerine şampanya döküldü.

liz-truss-2.jpg

PARLAMENTO BİNASINA YANSITILDI

Sosyal medyadan tebrik mesajları alan marulun fotoğrafı, Londra'da parlamento binasına da yansıtıldı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar