Suriye: İsrail, Şam'a hava saldırısı düzenledi

Suriye: İsrail, Şam'a hava saldırısı düzenledi
Yayınlanma:
A+ A-
Suriye hükümeti İsrail'in başkent Şam'da bazı noktalara hava saldırısı gerçekleştirdiğini duyurdu. Saldırı sonucu iki Suriye askerinin yaralandığı açıklandı.

Artı Gerçek - Suriye, İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam'da bazı noktalara hava saldırısı gerçekleştirdiğini duyurdu. Resmi haber ajansı SANA, askeri bir kaynağa dayandırdığı haberinde, yerel saatle 01.20'de Şam kent merkezinin çevresindeki bazı noktaların, Golan Tepeleri yönünden İsrail güçlerince hava saldırısıyla hedef alındığını iddia etti.

Birden fazla füzeyle yapılan saldırı sonucu iki askerin yaralandığının belirtildiği haberde, "Hava savunma sistemlerimiz düşman füzelerini karşılayarak bazılarını düşürdü ve Şam kenti çevresinde hasar meydana geldi" ifadeleri kullanıldı.

İsrail makamlarından söz konusu saldırıya ilişkin açıklama yapılmadı. İsrail, 2011'den bu yana Suriye'de zaman zaman İran destekli gruplara ve hükümete ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor. Son olarak 22 Mart'ta İsrail'in Halep Havalimanı yakınlarına hava saldırısı yaptığı açıklanmıştı. Havalimanı çevresinde maddi hasar yaratan saldırı sonucu havalimanı bir süre kullanılamamıştı. 22 Mart'taki saldırı İsrail'in son Halep Havalimanı'na yaptığı üçüncü saldırı olarak kayda geçmişti. Beşar Esad yönetimi havalimanının 7 Mart'ta da İsrail tarafından hedef alınması sonucu bir süre hizmet dışı kaldığını açıklamıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar