Suriye: İsrail'in Şam çevresine saldırısı sonucu dört asker öldü, dördü yaralı

Suriye: İsrail'in Şam çevresine saldırısı sonucu dört asker öldü, dördü yaralı
Suriye resmi haber ajansı SANA, İsrail'in Golan Tepeleri'nden başkent Şam'ın çevresindeki askeri noktaları vurduğunu öne sürdü. Saldırıda, dört askerin öldüğü dört askerin de yaralandığı açıklandı. 'Bazı maddi hasarların' da meydana geldiği eklendi.

Artı Gerçek - İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam'ın çevresindeki bazı askeri noktalara hava saldırısı düzenlediği öne sürüldü. Suriye resmi haber ajansı SANA'nın askeri kaynaklara dayandırdığı haberde, dört Suriye askerinin öldüğü, dördünün de yaralandığı açıklandı. Yerel saatle 02.20'de Şam'ın çevresindeki bazı askeri noktaların İsrail'in işgali altındaki Golan Tepeleri'nden hedef alındığı ve 'bazı maddi hasarların' oluştuğu da eklendi. Haberde, "Hava savunma sistemlerimiz, İsrail füzelerine karşı koyarak bazılarını düşürdü" ifadeleri kullanıldı.

İsrail'den saldırıyla ilgili açıklama yapılmadı. Başkent Şam'ın çevresinde Suriye ordusu ve İran destekli grupların yanı sıra Lübnan Hizbullahı unsurlarının bulunduğu biliniyor. İsrail, iç savaşın başladığı 2011'den bu yana Suriye'de zaman zaman İran destekli gruplara ve Suriye ordusuna ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

Bu saldırıların sonuncusu temmuz ayında gerçekleşmiş, Golan Tepeleri'nden Şam'ın çevresine düzenlenen hava saldırısında iki Suriye askeri ölmüş ve maddi hasar meydana gelmişti.(DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar