'Çin mantısı imparatoru' 96 yaşında öldü

'Çin mantısı imparatoru' 96 yaşında öldü
Tayvan'da faaliyet yürüten dünyanın en büyük Çin mantısı imparatorluklarından biri olan Din Tai Fung'un kurucusu Yang Bing-yi 96 yaşında öldü. Restoran, 2009'da Michelin yıldızı ile ödüllendirilmişti.

Artı Gerçek -Dünyanın en büyük Çin mantısı zincirlerinden biri olan Din Tai Fung'un kurucusu Yang Bing-yi 96 yaşında öldü. Tayvan'ın 'Çin mantısı imparatoru' için cenaze hazırlıklarının sürdüğünü ve bu süreçte ailenin mahremiyetine özen gösterilmesi gerektiğini duyurdu.

1927'de Çin'in kuzeyindeki Şansi eyaletinde doğan Yang, 20 yaşındayken 'cebinde 20 dolarla' Tayvan'a göç etti. Burada açtığı restoran zamanla yöresel yemeklerle eş anlamlı hâle geldi. Zamanla, dünyaca ünlü isimlerin de de uğrak yeri hâline gelen restoranın Taipei'deki bir şubesinde Tom Cruise'u ağırlaması o dönemde yerel basında haber olmuştu.

ABD, İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde şubesi bulunan restoran zinciri, 2009'da ilk kez Michelin yıldızıyla ödüllendirilmişti. Din Tai Fung ayrıca çeşitli kurumlar tarafından açıklanan 'dünyanın en iyi restoranları' listelerinde de kendine yer buluyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar