Trump, Covid-19'a yakalanmasının ardından ilk kez seçim mitingi düzenledi

Trump, Covid-19'a yakalanmasının ardından ilk kez seçim mitingi düzenledi
Yayınlanma:
A+ A-
Trump'ın mitinginde maske takmayanların çokluğu ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması eleştiri konusu oldu.

ABD Başkanı Donald Trump, Coronavirus’e (Covid-19) yakalanması ve tedavisinin tamamlanmasının ardından ilk seçim mitingini Florida'nın Sanford kentinde yaptı.

Trump, 3 Kasım'daki başkanlık seçimleri için kritik eyaletlerin başında gelen Florida'da yaptığı mitingde seçmenlerine seslenerek, "Eskisinden daha güçlüyüm" dedi.

Covid-19 sürecinden birçok şey öğrendiğini belirten Trump, "Covid-19 sürecini atlattım. Şimdi benim bağışıklığım olduğunu söylüyorlar. Kendimi çok güçlü hissediyorum" diye konuştu.

Demokrat rakibi Joe Biden'a yüklenen Trump, "Biden'ın sahipleri, radikal küreselciler" ifadelerini kullandı.

Sputnik’in aktardığı habere göre Trump, anketlerin aksine şu anda 4 yıl önceki seçimlerden daha yüksek oy oranına sahip olduklarını savunarak, "Demokratlar, ABD'yi komünist Küba'ya ya da sosyalist Venezüella'ya çevirmek istiyorlar" iddiasında bulundu.

MİTİNGDE FİZİKİ MESAFE VE MASKE KURALI HİÇE SAYILDI

Öte yandan, Trump'ın mitinginde maske takmayanların çokluğu ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması da eleştiri konusu oldu.

NE OLMUŞTU?

1 Ekim Perşembe gününü 2 Ekim Cuma gününe bağlayan gece Covid-19’a yakalandığını duyuran Trump, 2 Ekim'de kaldırıldığı Walter Reed Askeri Hastanesi'nde 3 gece kaldıktan sonra geçen pazartesi taburcu edilmişti.

Trump'ın doktoru Sean Conley, Florida'daki mitingden kısa süre önce Trump'ın arka arkaya günlerde yapılan Covid-19 testlerinin sonucunun 'negatif' olduğunu duyurmuştu.

Öne Çıkanlar