Ukrayna'nın Kriviy Rig kentine Rus saldırısı: Bir çocuk dört kişi öldü

Ukrayna'nın Kriviy Rig kentine Rus saldırısı: Bir çocuk dört kişi öldü
Rusya ve Ukrayna güçlerinin bugün füze saldırılarında ölenler ve yaralananlar oldu. Rusya'nın Kriviy Rig kentinde bir apartmanı vurması sonucu bir çocuk dört kişi öldü. Rusya ise Donestk'e yapılan füze saldırısında iki kişinin öldüğünü duyurdu.

Artı Gerçek - Rusya'nın Ukrayna'nın Kriviy Rig kentinde bu sabah çok katlı bir apartmanı vurması sonucu aralarında 10 yaşında bir çocuğun da bulunduğu en az dört kişi öldü, 40'tan fazla kişi de yaralandı. Ukraynalı yetkililer insanların enkaz altında mahsur kaldığını söyledi. Ukrayna İçişleri Bakanı İgor Klimenko da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rus ordusunun Kriviy Rig'e iki füzeyle saldırdığını belirterek "Füzelerden biri dört katlı bir eğitim kurumu binasına isabet etti. Enkaz altında muhtemelen insanlar var. Arama kurtarma ekipleri ve polis çalışıyor" ifadesini kullandı.

2023-07-31t100750z-1977125098-rc2ae2ap13i8-rtrmadp-3-ukraine-crisis-attack-kryvyirih.jpg

Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin ofisinin başkan yardımcısı Oleksiy Kuleba intikam çağrısında bulunarak "Ukrayna şehirleri her gün Rus teröristlerin ateşi altında. Sumi, Zaporijya, Dnipro, Harkiv. Bu sadece son günlerdeki saldırılar" dedi. Kuleba, sivillerin hedef alınmasının "Rusya Federasyonu'nun cephedeki çaresizliğinin ve yenilgisinin" bir işareti olduğunu söyledi.

2023-07-31t100749z-1617223175-rc2ae2ai8224-rtrmadp-3-ukraine-crisis-attack-kryvyirih.jpg

Zelenskiy ise Rus ordusunun bu sabah Kriviy Rig ve Herson kentlerinde apartmanları ve bir üniversite binasını vurduğunu, ölü ve yaralıların olduğunu söyledi. Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ukrayna'nın bölgeleri; barışçıl şehirleri ve insanları terörize etmeye devam eden Rusya'nın ateşi altında. Pazartesi sabahı Kriviy Rig'de, Herson'da konutlar ve bir üniversite binası vuruldu. Ne yazık ki ölü ve yaralılar var. Enkaz altında insanlar olabilir. Rus terörü nedeniyle yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum" dedi.

RUSYA: UKRAYNA'NIN DONETSK'E SALDIRISINDA İKİ KİŞİ ÖLDÜ

Rusya tarafından Donetsk'e vali vekili olarak atanan Denis Puşilin ise kent merkezine Ukrayna'nın HIMARS çoklu roketatar sistemleriyle Donetsk şehir merkezine füze saldırıları düzenlediğini söyledi.

asdasssasd.jpg

2014'ten beri Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin başkenti olan ve Rusya'nın geçen yıl ilhak ettiği şehirdeki saldırıda bir otobüsün vurulması sonucu iki kişinin öldüğü, altı kişinin de yaralandığı açıklandı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar