Asgari ücret için ikinci toplantı: Rakam konuşulmadı

Asgari ücret için ikinci toplantı: Rakam konuşulmadı
Yayınlanma:
A+ A-
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun bugün ikinci toplantısını yaptı. Basına kapalı toplantı 2,5 saat sürdü. Ay sonunda yapılacak üçüncü toplantıda rakam netleşecek.

Artı Gerçek - Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısını da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yaptı. Komisyonda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine ise Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak başkanlık etti.

Basına kapalı toplantıda Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri ekonomik veri raporlarını komisyonla paylaştı.

Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak, toplantıda bir rakamın gündeme gelmediği bilgisini paylaşarak, "İnşallah son toplantıda gelir" dedi.

TİSK Genel Sekreteri Koç da toplantı sonrası yaptığı açıklamada, asgari ücrete devlet desteği talebini yinelediklerini söyledi.

İLK TOPLANTIDA ANKET PAYLAŞILMIŞTI

Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığındaki ilk toplantıda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yaptırdığı asgari ücret anketi taraflarla paylaşılmıştı. Ankette, asgari ücret için ortak beklentinin net 7 bin 845 lira olduğu ifade edilmişti. Net asgari ücret halen 5 bin 500 lira. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar