Avrupa Konseyi'nden Türkiye'ye 250 milyon euro deprem yardımı

Avrupa Konseyi'nden Türkiye'ye 250 milyon euro deprem yardımı
Hazine ve Maliye Bakana Mehmet Şimşek, 6 Şubat Maraş merkezli depremin yıkıma yol açtığı illerde kullanılmak üzere Avrupa Konseyi'nden 250 milyon euro finansman sağlandığını açıkladı.

Artı Gerçek - Dünya Bankası'nın ardından Avrupa Konseyi de depremin yıkıma yol açtığı illerin imarında kullanılmak üzere Türkiye'ye finansman sağladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kahramanmaraş merkezli depremler için son olarak Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası'ndan daha önce alınan finansmana ek, 250 milyon euroluk kaynak temin edildiğini duyurdu.

ANLAŞMA SALI GÜNÜ İMZALANDI

Şimşek AA'ya yaptığı açıklamada, söz konusu krediye ilişkin anlaşmanın, salı günü bakanlıkça imzalandığı bilgisini vererek bankadan geçen yıl da aynı amaçla 250 milyon euroluk bütçe finansmanı sağlandığını hatırlattı.

Şimşek şu değerlendirmede bulundu: "Bu finansman İller Bankası'nın deprem bölgesi altyapı çalışmalarının desteklenmesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın deprem bölgesinde yer alan kırsal konutların inşası ve Sağlık Bakanlığı'nın sağlık altyapı çalışmaları için kullanılacak.

Öne Çıkanlar