Kayseri'deki RTE Millet Bahçesi'ne 1,2 milyon TL’lik dekoratif şemsiye

Kayseri'deki RTE Millet Bahçesi'ne 1,2 milyon TL’lik dekoratif şemsiye
Yapım maliyeti 287 milyon TL’ye ulaşan Kayseri RTE Millet Bahçesi için bir harcamaya daha imza atıldı. Bisiklet parkuru 10,3 milyon TL tutan RTE Millet Bahçesi’ne, şimdi de 1,2 milyon TL harcanarak dekoratif şemsiye alındı.

Artı Gerçek - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı, 24 Ekim’de, “Millet Bahçesinde Kullanılmak Üzere 31 Adet Dekoratif Şemsiye Alım İşi” ihalesi düzenledi. Pazarlık yöntemiyle düzenlenen ihaleye yalnızca Erim Mimarlık isimli şirket teklif verdi.

Teklif üzerinde yapılan değerlendirmenin ardından ihalenin sözleşmesi, 13 Kasım’da imzalandı. Belediye ile Erim Mimarlık arasında imzalanan sözleşmenin bedeli, 1 milyon 289 bin 600 TL oldu. İhale kapsamında RTE Millet Bahçesi için 31 adet dekoratif şemsiye alınacağı bildirildi.

BirGün gazetesinden Mustafa Bildircin'in haberine göre; Eylül 2020’de yapımına başlanan ve 21 Mart 2022’de açılması planlanan ancak Kasım 2023 itibarıyla halen eksiklikleri bulunan millet bahçesi için harcanan toplam para, dekoratif şemsiyelerle birlikte 287,2 milyon TL’ye ulaştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar