Kurtulmuş: EYT'de yaş sınırıyla ilgili bakanlığımız çalışıyor

Kurtulmuş: EYT'de yaş sınırıyla ilgili bakanlığımız çalışıyor
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, EYT'deki son duruma ilişkin soruya şu yanıtı verdi: "Yaş sınırıyla ilgili bakanlığımız çalışıyor. Popülizm değil, doğru olanı yapmaya çalışıyoruz."

Artı Gerçek - Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinde (EYT), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in söylemlerinin aksi yönünde gelişmeler yaşanıyor. Son olarak AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, EYT'de yaş koşulu mesajı verdi.

NTV'den Ahmed Arpat'ın "EYT? Tam düzenleme hazır, yeni yılla 1,5 milyon EYT'li emekli olacak derken önce bir yaş sınırı gündeme geldi. Sonra da ocak ayında belli olacak dendi. EYT’de hesap nerede şaştı?" sorusunu yanıtlayan Kurtulmuş "EYT ile ilgili nihai noktaya geliyoruz. Yaş sınırıyla ilgili de bakanlığımız çalışıyor. Popülizm değil, doğru olanı yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Asgari ücrete ilişkin de açıklama yapan Kurtulmuş, çalışanların enflasyona ezdirilmeyeceğini, 'tatmin edici' bir sonuç çıkacağını öne sürdü. Asgari ücret artışı için de "İşverene sıkıntı yaratmayacaktır" ifadesini kullandı.

Kendisine Erdoğan'ın “İnşallah, 2023’te milletimizden kendi adımıza son defa istediğimiz destekten alacağımız güçle Türkiye yüzyılının inşasını başlatıp, bu kutlu bayrağı gençlerimize teslim edeceğiz” sözleri hatırlatılan Kurtulmuş, Erdoğan'ın "kastını" şöyle açıkladı:

“İkinci dönem seçilecek ve mevcut anayasaya göre üçüncü dönem seçilemeyecek. Cumhurbaşkanımızın kastettiği de budur. Bir de cumhurbaşkanımız kendini bir fani olarak görüyor.”

Öne Çıkanlar