Sedat Varank'tan ihale açıklaması: Bize de yazık değil mi, taksi şoförlüğü mü yapalım?

Sedat Varank'tan ihale açıklaması: Bize de yazık değil mi, taksi şoförlüğü mü yapalım?
Ankara, İstanbul ve Bodrum'da kamudan aldığı ihalelerle gündeme gelen Sedat Varank, hakkındaki haberlere tepki gösterdi: "Neymiş? Soyadımız Varank'mış, bize de yazık. Bırakalım da taksi şoförlüğü mü yapalım?"

Artı Gerçek - Ankara, Bodrum ve İstanbul'da Emlak Konut üzerinden gelir paylaşımı sistemiyle aldığı ihalelerle haberlere konu olan HB İnşaat'ın sahibi Sedat Varank, hakkındaki iddialara yanıt verdi. Ablası Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile kuzeni Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ihalelere dahli olmadığını söyleyen Sedat Varank, aldığı ihalelerin herkese açık olduğunu söyledi.

Sözcü'den Veli Toprak'a açıklama yapan Sedat Varank, şunları söyledi:

PARAYI VURDULAR GİBİ HAVA ESTİRİYORLAR: Emlak Konut halka açık bir şirket. TC vatandaşı olan herkesin girebileceği bir ihale ve canlı yayınlanıyor. Sanki ‘Buradan parayı vurdular' gibi hava estiriliyor. 25 yıldır inşaat işi yapıyorum, mimarım. ‘10 milyarlık iş aldı, 4 milyar Emlak Konut'a, 6 milyar cebe' falan diyorlar. Bu işin 3.5 milyar maliyeti, finansı var. Ben devlete fazladan 1.5 milyar para veriyorum. Sanki bedavaya almışız.

'GİRDİĞİMİZ İHALELERDE DEV FİRMALAR VAR'

Mustafa Varank kuzenim. O ABD'de iken de inşaat işi yapıyordum. Yok Mustafa Varank işi verdi, Fatma Varank işleri aldı… Ablamın da dahli yok. Bunlar davetiyeli değil, normal herkesin girebileceği işler. Emlak Konut ablamın hükmü olmayan bir yer, ona bağlı değil. Ağabeyim sigortacı. Bir kuzenim taksi şoförü. Mustafa Varank bakan olduktan sonra makamına bir kere gittim. Ablamın yanına 2 defa gittim. Girdiğimiz ihalelerde büyük, dev firmalar var. Bu ihalelerde kaçak, hırsızlık, uğursuzluk ihtimali olabilir mi? Neymiş? Soyadımız Varank'mış, bize de yazık. Bırakalım da taksi şoförlüğü mü yapalım!

'BENİM HANIM DA SOLCU, 'SEDAT BİR ŞEY YAPTIN MI?' DİYE SORUYOR'

Siyasette hiç bulunmadım. Ailece birbirimize bağlı insanlarız. Benim hanım da solcu. Bana ‘Sedat bir şey mi yaptın?' diye soruyor. Yahu diyorum, her şey açık. Biz evimizden işimize gidip gelen insanlarız."

ŞAMİL TAYYAR: HANIM DA SOLCU DEMİŞ, RAHATLADIM!

Öte yandan Sedat Varank’ın yaptığı açıklamaya, AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar'dan tepki geldi. Sedat Varank’ın açıklamalarına gönderme yapan Tayyar sosyal medya hesabından, "Emlak Konut ihaleleriyle gündeme gelen Sedat Varank, içini Sözcü’ye dökmüş. ‘Benim hanım da solcu’ demiş. Rahatladım" paylaşımını yaptı.

Emlak Konut’un eski Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) otobüs garajı arazisi üzerine inşa edilen Merkez Ankara projesi için düzenlendiği ihaleyi de yine Varank kazanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Kamu kuruluşu olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin Bodrum'da deniz manzaralı 180 bin metrekare büyüklüğündeki arazi ihalesi ile İstanbul Tuzla'da yine deniz manzaralı 50 bin metrekarelik gelir paylaşımlı ihalesini, Sedat Varank'ın sahibi olduğu HB İnşaat ile Cevahir Taahhüt İnşaat ortaklığı almıştı. Emlak Konut’un başkentteki eski Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) otobüs garajı arazisi üzerine inşa edilen Merkez Ankara projesi için düzenlendiği ihaleyi de yine Varank almıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar