İstanbul Valiliği'nden polis sendikasına Taksim yasağı: 'Emniyet teşkilatı çalışanları da emekçidir'

İstanbul Valiliği'nden polis sendikasına Taksim yasağı: 'Emniyet teşkilatı çalışanları da emekçidir'
Emniyet Teşkilatı Sendikası, 1 Mayıs'ta Taksim'e çelenk bırakma taleplerinin İstanbul Valiliği tarafından reddedildiğini açıkladı: "Emniyet teşkilatı çalışanları da emekçidir."

Artı Gerçek - İstanbul Valiliği, 1 Mayıs dolayısıyla Taksim’de çelenk bırakmak isteyen Emniyet Teşkilatı Sendikası’na izin vermedi. Emniyet Teşkilatı Sendikası, karara sosyal medyadan tepki gösterdi.

"Müracaat eden tüm sendikaların, Taksim anıtına çelenk koymasına ve basın açıklamasına izin verilmesine rağmen Sendikamıza izin verilmemiştir" denilen açıklamada, "Emniyet teşkilatı çalışanları da emekçidir. Tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

"İstanbul Valiliğine zamanında gerekli resmi müracaatları yaparak, Emniyet Teşkilatında çalışan emekçilerinin sesi olmak ve 1 Mayıs'ın normalleşmesine katkı sağlamak için taksim meydanına çıkmak isteğimizi dile getirdik.

Müracaat eden tüm sendikaların, Taksim anıtına çelenk koymasına ve basın açıklamasına izin verilmesine rağmen Sendikamıza izin verilmemiştir.

emniyet.jpg

Bizi saraçhane meydanına yönlendirmeye çalışanlara diyoruz ki; sizlerin oyununa gelmeyeceğiz. Bu teşkilatın sesi olmaya devam edeceğiz, sahipsiz bırakmayacağız.

Diğer tüm hizmet sınıflarında bulunan memur sendikalarına izin verilirken Emniyet Teşkilatını temsilen yapılan tek başvurunun reddiyle mevcut durumun normalleştirilmesi engellenmiştir. Hayatın her alanında emniyet çalışanlarını temsil etmeye devam edeceğiz.

Emniyet teşkilatı çalışanları da emekçidir. Tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz." (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar