LC Waikiki işçileri eyleme başladı

LC Waikiki işçileri eyleme başladı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul'da LC Waikiki deposunda taşerona bağlı çalışan, ağır çalışma koşullarına karşı çıktıkları için işten atılan 12 temizlik işçisi, depo önünde eylem başlattı.

Artı Gerçek - İstanbul Esenyurt’ta bulunan LC Waikiki deposunda Kluh isimli taşeron firmaya bağlı çalışan 12 temizlik işçisi, ağır çalışma koşullarına karşı çıktıkları için “Kod 46” gerekçe gösterilerek işten atıldı.

İşçiler, bunun üzerine DİSK Limter-İş öncülüğünde depo önünde eylem başlattı. İşçiler, başlattıkları eylemin 14’üncü gününde Kadıköy’de bulunan Halitağa Caddesi’nde açıklama yaptı.

"Bu dayanışma hiç kimse yalnız kalmasın diye yapılan bir dayanışmadır” diyen HDP’li Musa Piroğlu, yaptığı açıklamada, “Bu dayanışma işten atılacak olan işçilerin, atılmaması için yapılan bir dayanışmadır. Bu dayanışma yoksulluğa karşı, sefalete karşı bir dayanışmadır. LC Waikiki işçilerinin direnişi, bu ülkedeki yoksulların, bu ülkedeki ezilenlerin talebidir” dedi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Kanber Saygılı ise şunları söyledi:

"Biz onlara ‘bu sorunları çözün, direniş başlatmayalım’ dedik. Direnişçiler 3 yıldır, 5 yıldır, 7 yıldır depolarda çalışıyor. Hiç utanmıyoruz musunuz? Bu insanların birikmiş haklarına el koydunuz. İstiyorsunuz ki işçiler ceketini alsın gitsin, biz de onların haklarına çökelim! Zaten bu memlekette çökme işi meslek haline geldi. Çöktürmeyiz. Hiçbir şey alamazsak bile boğazınızda kılçık oluruz. Perişan edeceğiz sizi.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar