Maden faciasında yaralanan işçi: Gaz maskesi sayesinde kurtuldum

Maden faciasında yaralanan işçi: Gaz maskesi sayesinde kurtuldum
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun hastanede ziyaret ettiği yaralı işçi, maden ocağındaki patlama anında yaşadıklarını anlatırken, "Gaz maskesi sayesinde kurtuldum dedi. Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP heyeti, işçiye geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Artı Gerçek- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın'ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağı patlamasından yaralı kurtulan işçi Kemal Berberoğlu'nu hastanede ziyaret etti.

Bartın'da bir özel hastanede tedavi gören, evli ve bir çocuk babası Berberoğlu'na geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, maden işçisinden patlama anında yaşadıklarını dinledi.

'14 YILDIR İLK KEZ KULLANDIM'

Eksi 300 kotunda büyük bir patlama yaşandığını, kendisinin de bu patlamayla 20-25 metre savrulduğunu anlatan Berberoğlu, "Gaz maskesi sayesinde kurtuldum. 14 yıldır ilk kez kullandım." dedi.

Kılıçdaroğlu da Berberoğlu'na bir an önce sağlığına kavuşarak taburcu edilmesi temennisinde bulundu.

'SADECE ÇOCUĞUM AKLIMA GELDİ'

“Patlamayı lağım sesi sandık, normal bir patlama sandık. Sonradan bizi şey vurdu, ateş topu geldi. Sadece çocuğum aklıma geldi” diyen Berberoğlu, şöyle devam etti:

"Nasıl olduğunu tam olarak hatırlamıyorum. 300’de çalışırken, manevra yapıyordum. Motorcuyum ben. Manevrayı yaptım, geri döndüm. Patlama oldu. Sonra beni 25 metre sürükledi. Sadece bunu hatırlıyorum ben. Maskemi taktım, göz gözü görmüyor. Yavaş yavaş yürüyerek, yolumu buldum.”

'MASKE OLMASAYDI BİZ ÖLÜRDÜK'

Berberoğlu, sadece omzundan yaralandığını aktararak, “Üçümüzü de, üç arkadaş sürükledi bizi. Ondan sonra birbirimizi kaybettik ama sonradan bulduk. O ara hemen çıktık biz. İlk çıkanlardan biziz” diye konuştu.

Berberoğlu, “Bizi maske kurtardı, maske olmasaydı, biz ölürdük” dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar