Sağlık emekçileri Urla Devlet Hastanesi'nde çıkan yemekten rahatsız

Sağlık emekçileri Urla Devlet Hastanesi'nde çıkan yemekten rahatsız
Yayınlanma:
A+ A-
Urla Devlet Hastanesi'ndeki yemeklerin yetersiz ve hijyenden uzak olmasına tepki gösteren sağlık emekçileri, Sağlık Bakanlığı’nın yaşananlara müdahale etmediğini belirtti. Sorun devam ederse, yemek haneyi boşaltıp orada yemek yemeyeceklerini söyledi.

Artı Gerçek - Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi, Urla Devlet Hastanesi'nde çıkan yemeklerin hasta ve çalışanların sağlıklarını tehlikeye attığını belirterek, yemeklerin düzeltilmesi talebiyle Urla Devlet Hastanesi Poliklinikler önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı SES Urla İşyeri Temsilcisi Nevra Ayverdi okudu.

Urla Devlet Hastanesi’ne yemek yapan şirketle ilgili çok büyük sorunları olduğunu belirten Ayverdi, son 6 aydır da durumun önüne geçilemez bir hal aldığını söyledi. Ayverdi devamla, şunları söyledi:

HASTA REÇETELERİNE UYULMUYOR, TABAKLARDAN KURTÇUKLAR ÇIKIYOR'

"Mevcut şirketle görüşmemize rağmen herhangi olumlu bir adım atılmadı. Yemeklere ilişkin tutanaklar tuttuk. Ancak durum daha da kötüye gitti. Özel bakım isteyen hastaları doyuracak porsiyon verilmediği gibi hijyen kurullarında uyulmuyor. Protein desteği alması gereken hastalara aylarca süt verilmedi. Burada arkadaşımızın tabağından tırtıl çıktı. Yemekhanede salatanın içinde canlı kurtçuklar mevcut. Diyabet hastalarına nişasta verilmemesi gerekirken patates veriliyor. Yemekhane çalışanlarının kıyafetleri açıklama yapacağımızı duyurduğumuz için bu gün değişti.”

SON UYARI

Türkiye hastanelerinde bunca sorun yaşanırken Sağlık Bakanlığı’nın hastane yemeklerine müdahale etmediğini dile getiren Ayverdi, yaptıkları açıklamanın yemek şirketine son uyarı olduğunu ve bu sorunun devam etmesi halinde yemekhaneyi boşaltarak orada yemek yemeyeceklerini söyledi. (MA)

Öne Çıkanlar