Herkesin bilmesi gereken 8 temizlik sırrı: Evde tek bir toz ve koku kalmıyor

Herkesin bilmesi gereken 8 temizlik sırrı: Evde tek bir toz ve koku kalmıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Evinizi kısa sürede temizlemenizi sağlayacak 8 temizlik sırrı

Evinizi kısa sürede temizlemenizi sağlayacak bazı temizlik sırları şunlardır:

1. Planlama Yapın: Temizlik yapmadan önce, hangi odalarda neler yapmanız gerektiğini planlayın. Bu size zaman kazandıracaktır.

2. Öncelik Belirleyin: Hangi odaların daha öncelikli olduğunu belirleyin. Örneğin, misafirlerinizin geleceği bir gün varsa, öncelikle salonu temizleyebilirsiniz.

3. Az Malzeme Kullanın: Temizlik yaparken, çok fazla malzeme kullanmak yerine, az malzeme kullanarak işinizi hızlandırabilirsiniz. Örneğin, birkaç damla sirke ve su karışımı, camları temizlemek için yeterli olabilir.

4. Toz Alma: Toz alırken, herhangi bir yüzeyi silmeden önce tozu almak önemlidir. Böylece, yüzeylerde tozun birikmesini engelleyebilirsiniz.

woman-5928694-1280.jpg

5. Islak Bez Kullanın: Islak bir bez kullanarak yüzeyleri silmek, toz almak için kullanılan kuru bezden daha etkilidir. Ayrıca, yüzeyleri daha hızlı temizleyebilirsiniz.

6. Vakumlayın: Halıları ve koltukları vakumlamak, toz ve kirleri hızlı bir şekilde temizlemenizi sağlar.

7. Lavaboları Temizleyin: Lavaboları her gün temizlemek, daha uzun süre temiz kalmasını sağlar. Lavaboları temizlemek için, sirke ve su karışımı veya özel bir lavabo temizleyicisi kullanabilirsiniz.

8. Düzenli Olun: Evinizi düzenli tutmak, daha az zaman harcamanızı sağlar. Örneğin, her gün yatakları toplamak ve bulaşıkları yıkamak, evinizi daha düzenli tutmanızı sağlar.

Portakal ve limon kokusu ile evler mis gibi koksun.

Portakal ve limon kabuklarının içlerini güzelce temizleyin. Ardından içlerine sırası ile deniz tuzu, nane ve karanfil ekleyerek odanızın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Kokusuna dayanamadığınız tarçını, oda kokusu olarak kullanmaya ne dersiniz?

Çubuk tarçınları baton mumların etrafına yapıştırıcı ile sabitleyin.

Renkli ipler veya kurdeleler ile süsleyin.

Onedio.com - Kaynak -

Öne Çıkanlar