Sütün içine 2 adet biber koyun bakın neler oluyor! Birçok kişinin bilmediği yöntem

Sütün içine 2 adet biber koyun bakın neler oluyor! Birçok kişinin bilmediği yöntem
Mayasız yoğurt yapmak için bilmeniz gereken ''biber'' tekniği

Mayasız yoğurt yapımında biber tekniği, yoğurdunuzun lezzetli ve kıvamlı olmasını sağlayacak önemli bir adımdır. Bu teknik sayesinde evinizde kolayca mayasız yoğurt yapabilir ve sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz.

Mayasız yoğurt yapmak için biber tekniği oldukça önemlidir. Bu teknik, yoğurdunuzun istediğiniz kıvamda olmasını sağlayacak önemli bir adımdır. İşte mayasız yoğurt yapmak için bilmeniz gereken biber tekniği hakkında detaylı bilgiler:

Hemen herkes hazır yoğurt almak yerine kendi yoğurdunu mayalamayı tercih eder. Yoğurt mayalarken ister hazır maya kullanıyor olun ister önceki yaptığınız yoğurdun mayasını kullanıyor olun yoğurdunuzu kolaylıkla mayalayabilirsiniz.

maxresdefault-001.jpg

Peki sizin elinizde bu imkanlar varken ilk yoğurt mayalanırken maya nasıl elde edildi hangi yöntemle maya yapıldı hiç merak ettiniz mi? Oldukça basit olan bir yöntemle sizde evde hiç maya olmadan kendi mayanızı elde edebilir ve yoğurdunuzu mayası da dahil olmak üzere her şeyini kendinizi yapabilirsiniz.

Hemen her evde bulanan yeşil biberler ile maya yapan sosyal medya kullanıcı dikkatleri üzerine çekti. Bakın yeşil biberlerle yoğurt mayası yapmak ne kadar kolaymış.

2 tane yeşil biber yetiyor…

Yoğurt mayası yapmak için ne evde önceki yaptığınız yoğurttan olmasına gerek kalacak ne de hazır maya. Bir sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılan videoda maya yapmak için tek ihtiyacınız olan 2 adet yeşil biber olduğu dikkat çekti.

Ağzını katabileceğiniz cam bir kabın içerisine 2 adet yeşil biberin saplarını kopararak hem biber kısmını hem de sap kısmını koyun daha sonra kabın yarısına kadar ılık süt ekleyin. Daha sonra ağzını iyice kapatarak 12-14 saat aralığında bekletin.

Bu sürenin sonunda elde edeceğiniz maya ile istediğiniz kadar yoğurt yapabilecek ve bir daha yoğurttan mayalık ayırmaya ya da hazır maya almak zorunda kalmayacaksınız.

Kaynak: Ensonhaber.com, youtube.com

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar