Toz haline getirip çiçeklerinizin dibine serpiştirin. Meğer çiçeği çok daha hızlı büyütüyormuş

Toz haline getirip çiçeklerinizin dibine serpiştirin. Meğer çiçeği çok daha hızlı büyütüyormuş
Çiçek bakımı konusunda bu temel bilgilere dikkat ederek, evinizde veya ofisinizde canlı ve sağlıklı çiçekler yetiştirebilirsiniz.

Çiçek bakımı, ev dekorasyonunda ve ruh halimizi olumlu yönde etkilemek için oldukça önemlidir. Evinizde veya ofisinizde çiçeklerinizi sağlıklı ve canlı tutmak için bazı temel bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. İşte çiçek bakımında bilmeniz gerekenler:

Uskuphaber.com sitesinde yer alan bir haberde çiçek bakım tüyolarıyla ilgili detaylar paylaşıldı.

Çiçekler; bize güzellikleri, renkleri, o hoş kokuları ve yeşil yaprakları ile mutluluk vermektedir. Evimizi, bahçemizi, terasımızı ve balkonumuzu süsleyen çiçeklerimizi korumak ve daha iyi gelişmelerini sağlamak için bilmeniz gereken bazı püf noktalar var.

aa5.jpg

Çiçeklerinizi korumanızı sağlayacak önemli bir bilgiyi sizler için derledik..

Birçok çiçek bakıcısı tarafından bilinen bu bilgiler çiçeklerinizin de coşmasın sağlayacak.

Çiçekler evin tüm havasını değiştirmektedir. Evin içine taze bir hava getiren çiçekler sadece evimize güzellik katmaz aynı zamanda da sağlık katar. Büyük şehirlerde yaşayan birçok kişiye uzmanlar çiçek yetiştirmelerini önermektedir.

Çünkü doğanın bir parçası olan çiçekleri besleyerek günün stresini atmak mümkündür. Sevgilinizin ve arkadaşlarınızın size aldığı çiçekler bir kaç gün içinde solabilir. Peki o çiçekleri ve evdeki baktığımız çiçekleri daha uzun süre nasıl canlı tutabiliriz?

ASPİRİN

Aspirin, çiçeklerin canlı kalmasında kesin ve etkili bir çözümdür. Çiçeklerinizi sulamadan önce suyun içine bir parça toz haline getirilmiş aspirin ilave edin. Üç günde bir vazodaki suyu değiştirerek çiçeklerinizin ilk günkü tazeliğini koruyabilirsiniz. Bu yöntem ile Salon Çiçeklerinize Iyi Bakın.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar