AFAD: Urfa ve Kilis'teki arama kurtarma çalışmaları tamamlandı

AFAD: Urfa ve Kilis'teki arama kurtarma çalışmaları tamamlandı
Yayınlanma:
A+ A-
AFAD, Urfa ve Kilis'teki arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını ve ekiplerin diğer bölgelere sevk edildiğini açıkladı.

Artı Gerçek - Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Urfa ve Kilis'teki arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını ve ekiplerin depremden etkilenen diğer bölgelere sevk edildiğini bildirdi.

AFAD, Urfa’da 78. saatte, Kilis’te de 80. saatte arama kurtarma çalışmalarının tamamlanarak ekiplerin çalışmaların olduğu diğer illere sevk edildiğini açıkladı.

AFAD’tan gelen son bilgiler arasında, depremlerden etkilenen 10 ilden bugün saat 11.38 itibarıyla toplam 28 bin 44 yurttaşın tahliye edildiğini duyurdu.

AFAD tarafından yayınlanan mesajda Kilis'le ilgili "Ekiplerimiz, Kilis'te arama kurtarma çalışmalarını tamamlamıştır. Kilis'teki arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illere sevk edilmiştir" denildi.

Açıklamada ayrıca, Urfa ile ilgili "Ekiplerimiz, Şanlıurfa’da arama kurtarma çalışmalarını tamamlamıştır. Şanlıurfa'daki arama kurtarma Ekiplerimiz ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illerimize sevk edilmiştir" ifadeleri yer aldı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar