Aile Bakanı Yanık, bağış teşekkürü için Nusret'in dükkanına gitti

Aile Bakanı Yanık, bağış teşekkürü için Nusret'in dükkanına gitti
Yayınlanma:
A+ A-
Restorancı Nusret Gökçe, haziranda açtığı kahve dükkanından elde edilen gelirin yarısını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı. Aile Bakanı Yanık, teşekkür için Nusret'in dükkanına gitti. Nusret, gençlere mesleki eğitim vereceğini açıkladı.

Artı Gerçek - Halkla ilişkiler hamleleriyle tanınan ve son olarak Dünya Kupası Finali kutlamalarında sahaya inip kupayı kaldırması üzerine bir dizi organizasyona girmesi yasaklanan restorancı Nusret Gökçe, kahve dükkanından elde ettiği gelirin yarısını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın, teşekkür etmek adına Gökçe'nin İstanbul'da bir otelde bulunan dükkanına gitmesi dikkat çekti.

Gökçe, bağışla ilgili olarak haziran ayında açılan dükkanında düzenlediği törende Yanık'ı da ağırladı. Gökçe'yle birlikte fotoğraflarını paylaşan Bakan Yanık, "Sn. Nusret Gökçe’ye devlet korumasında yetişen çocuklarımız adına sağladığı destek için teşekkür ediyorum. Devlet korumasında yetişen çocuklarımızın istihdamı ve eğitimi noktasında birlikte çalışmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

derya-yanik.jpg

Gökçe de 50 milyon takipçili Instagram hesabından kareler paylaşarak Gökçe de "Kapicciiiinoo'muzun ilk altı aylık hasılatının yarısını geleceğimiz çocuklarımız için, değerli bakanımızın katılımıyla teslim ettim. Bu bir başlangıçtı. Yeni bir farkındalık yaratıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın destekleriyle büyüyen 18-25 yaş aralığındaki gençlerimiz için, restoranlarımızda, otellerimizde, hatta yurt dışı şubelerimizle birlikte mesleki eğitim verip, onlara iş imkanı sağlayacağız. Siz bizim geleceğimizsiniz, sizin için ne yapsak azdır" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar