AKP'li eski başkanın yeğeni tarihi bölgede 'işi büyüttü'

AKP'li eski başkanın yeğeni tarihi bölgede 'işi büyüttü'
Topkapı Sarayı Müzesi'nde, eski İBB Başkanı AKP'li Topbaş'ın yeğeninin işlettiği restoranın bahçesi büyütüldü. Kültür ve Turizm Müdürlüğü ‘geçici uygulama' diye savundu.

İstanbul Topkapı Sarayı'nda bulunan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li eski Başkanı Kadir Topbaş'ın yeğeni Emre Kocadağ'ın "Emirgan Sütiş" ismiyle işlettiği Karakol Restoran'ın ‘genişleme' çalışması dikkat çekti. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü'nün yetki alanında bulunan Karakol Restoran'ın bahçesi tahta sundurmayla büyütüldü. Topkapı Sarayı Müzesi'nin kapalı olduğu geçtiğimiz salı günü başlayan çalışmalar jet hızıyla tamamlandı.

‘GEREKEN İZİNLER ALINDI’

Sözcü’den Tugay Saday’ın haberine göre genişletme çalışmasıyla birlikte Aya İrini'nin önüne doğru yaklaşık 40 masalık alan daha açıldı. Tartışma yaratan genişlemeyle ilgili firma yetkilileri ise "Gereken izinler alındı" dedi.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü ise söz konusu ‘büyüme' için yazılı açıklama yaptı. Yönetim, "Topkapı Sarayı Birinci Avlusu'nda yer alan Dış Karakol Binası önünde bir düzenleme çalışması yapılmaktadır. Düzenlemenin amacı namazgah, sarnıç ve karakol binasını görünür kılmaktır. Bu uygulama geçicidir. ‘Topkapı Sarayı Birinci Avlu Çevre Düzenleme Projesi' uygulanırken kaldırılacaktır" ifadelerine yer verdi.

Öne Çıkanlar