AKP'li Hüseyin Yayman'ın ailesi ile AKP’li Yakup Taş ve ailesi enkaz altında

AKP'li Hüseyin Yayman'ın ailesi ile AKP’li Yakup Taş ve ailesi enkaz altında
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Adıyaman Milletvekili Yakup Taş ve ailesinin depremde enkaz altında kaldığı bildirildi. AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, "İki abim, eşleri, ablam, eniştem, çocukları enkazın altında" dedi.

Artı Gerçek - Maraş depremiyle birçok ilde yakım yaşanırken, enkaz altında bazı siyasiler ve yakınları da bulunduğu bilgisi paylaşılıyor.

Depremden Hatay da ciddi şekilde etkilenirken, AKP Milletvekili Hüseyin Yayman, ailesinin deprem sonrası Hatay’da göçük altında kaldığını söyledi. CNN Türk’e konuşan Hüseyin Yayman, "İki abim, eşleri, ablam, eniştem, çocukları enkazın altında. Yollarda yarılmalar var, herkes seferberlik halinde” dedi.

'ÇOK FAZLA HASARLI BİNAMIZ VAR'

Gözükenden daha büyük hasarlarda binaların olduğunu kaydeden Yayman, “Türkiye’ye çağrımız dua etsinler bize. Gerçekten devletimizi milletimizi korusun. Çok büyük deprem yaşadık. En son 500 yıl önce yaşanan deprem. 7,4 Kahramanmaraş’ta oldu ama Hatay’da çok hissedildi. Enkaz binamız çok fazla. Vatandaşlarımız panik olmasınlar. Serin kanlılıklarını muhafaza etsinler. Yollara çıkmasınlar, telefonları meşgul etmesinler. Çok fazla hasarlı binamız var” diye konuştu.

AKP'Lİ TAŞ'IN TWITTER HESABINDAN DUYURULDU

AKP Adıyaman Milletvekili Yakup Taş ve ailesinin depremde enkaz altında olduğu belirtildi.

Taş'ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Vekilimiz Yakup Taş ailesi birçok hemşehrimiz gibi deprem nedeniyle enkaz altındadır. Dualarınıza vekilimiz ve ailesini de katar mısınız..." ifadeleri yer aldı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, "Adıyaman Milletvekilimiz Yakup Taş ve ailesine henüz ulaşamadık" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar