Alaattin Çakıcı, Gergerlioğlu'nu tehdit ettiği mesajını silip yeniden paylaştı: 'Benim ilen yüzsüze gelin'

Alaattin Çakıcı, Gergerlioğlu'nu tehdit ettiği mesajını silip yeniden paylaştı: 'Benim ilen yüzsüze gelin'
Yayınlanma:
A+ A-
Çakıcı, HEDEP vekili Gergerlioğlu'na yönelik bir tehdit mesajı yayımladı. Yoğun anlatım bozukluğu ve hatalar olduğu görülen gönderiyi silip yeniden paylaşan Çakıcı, "Benim ilen yüzsüze gelin konuşacak yüreğiniz var mı?" sözlerini sarf etti.

Artı Gerçek - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin girişimiyle çıkarılan infaz indirimi paketi kapsamında tahliye edilen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'na yönelik bir tehdit mesajı paylaştı. Paylaşımını silen Çakıcı'nın, bazı imla hatalarını düzeltmeye çalıştığı görülen mesajında, hakaret ifadeleri de yer aldı.

HEDEP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik "Soyadımı bile doğru telaffuz edemeyen Bahçeli, Türkçe öğren de gel" sözlerine tepki göstererek 'anlaşılmaz' bir tehdit mesajı yayımlayan Çakıcı, "Genel başkanım Devlet BAHÇELİ'ye lafını bilmez kandil uzantısı Osman Ömer Faruk Gergerlioğlu lafını bilmeyen densiz benim de ismimi katarak mafya ile niye resim çektirdin Devlet başkanımız dahil tüm parti liderleri sokakta herkes ilen fotoğraf çektiriyor" ifadelerini kullandı.

Yeni bir paylaşım yapan Çakıcı'nın, ikinci paylaşımında Devlet Bahçeli'nin soyadını ilk paylaşımından ayrı büyük harflerle yazdığı görülüyor. Yine Çakıcı'nın yaptığı diğer değişiklikler ise, bir virgül ile iki nokta eklemek ve iki kere cümle başındaki harfi büyütmek oldu.

Çakıcı'nın, "Senin gibilerde yüreği olmayan kandilin meclisteki kudurmuş çakalları yüreğiniz yetiyorsa Türkiye'nin her yerine gidip geliyorum adamsanız benim ilen yüzsüze gelin konuşacak yüreğiniz var mı?" sözleriyle Gergelioğlu'nu tehdit ettiği görüldü.

TEHDİT MESAJLARI ANLATIM BOZUKLUKLARI VE İMLA HATALARIYLA DOLU

Çakıcı'nın paylaştığı ilk 'metin' şu şekilde:

"Kamuoyuna saygılarımla 14 kasımda meclisteki konuşmanın videosunu izledim insanlar devletin bekasına zarar vermediği sürece ülkenin bölünmez bütünlüğünü namusu kadar seven iffeti kadar koruyan hangi etnik guruptan olursa olsun o Türk vatandaşıdır insanlar farklı siyasi düşünce içeresinde olabilir kantarın topuzunu kaçırmadan bölücülük yapmadığı sürece konuşma hakkına sahiptir ölçüler dahilinde o videoda sayın Genel başkanım Devlet bahçeliye lafını bilmez kandil uzantısı Osman Ömer Faruk Gergerlioğlu lafını bilmeyen densiz benimde ismimi katarak mafya ile niye resim çektirdin Devlet başkanımız dahil tüm parti liderleri sokakta herkes ilen fotoğraf çektiriyor sokakta herkesle fotoğraf çektirmektedirler

bu suç değildir sayın genel başkanıma Türkçe öğren diyor Türkiye'de en iyi edebi Türkçeyi konuşanlardan biridir haddini bil diyor densiz herif aklını başına al sakın bir daha boyundan büyük laflar etme sen ve senin gibilerde yüreği olmayan kandilin meclisteki kudurmuş çakalları yüreğiniz yetiyorsa Türkiye'nin her yerine gidip geliyorum adamsanız benim ilen yüzsüze gelin konuşacak yüreğiniz var mı? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kabul etmiş yüreğine sindirmiş tüm etnik gurup Türk vatandaşlarına selam olsun. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

YENİ PAYLAŞIMINDA MHP LİDERİNİN İSMİNİ BÜYÜK YAZDI

Çakıcı'nın sonraki paylaştığı 'metin' ise şu şekilde:

"Kamuoyuna saygılarımla 14 kasımda meclisteki konuşmanın videosunu izledim insanlar devletin bekasına zarar vermediği sürece ülkenin bölünmez bütünlüğünü namusu kadar seven, iffeti kadar koruyan hangi etnik guruptan olursa olsun o Türk vatandaşıdır insanlar farklı siyasi düşünce içeresinde olabilir kantarın topuzunu kaçırmadan bölücülük yapmadığı sürece konuşma hakkına sahiptir. Ölçüler dahilinde o videoda sayın Genel başkanım Devlet BAHÇELİ'ye lafını bilmez kandil uzantısı Osman Ömer Faruk Gergerlioğlu lafını bilmeyen densiz benim de ismimi katarak mafya ile niye resim çektirdin Devlet başkanımız dahil tüm parti liderleri sokakta herkes ilen fotoğraf çektiriyor.

Sokakta herkesle fotoğraf çektirmektedirler. Bu suç değildir sayın genel başkanıma Türkçe öğren diyor Türkiye’de en iyi edebi Türkçeyi konuşanlardan biridir haddini bil diyor densiz herif aklını başına al sakın bir daha boyundan büyük laflar etme sen ve senin gibilerde yüreği olmayan kandilin meclisteki kudurmuş çakalları yüreğiniz yetiyorsa Türkiye'nin her yerine gidip geliyorum adamsanız benim ilen yüzsüze gelin konuşacak yüreğiniz var mı? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kabul etmiş yüreğine sindirmiş tüm etnik gurup Türk vatandaşlarına selam olsun. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

Editörün Notu: Yazıdaki anlam, anlatım bozuklukları ve harf hataları Alaattin Çakıcı'ya aittir.


GERGELİOĞLU NE DEMİŞTİ?

HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu’nda; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün grup toplantısında “Leyla Güven, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Figen Yüksekdağ, Can Dündar başta olmak üzere PKK’lı ve FETÖ’cülere hak ihlali kararıyla can simidi uzatan Anayasa Mahkemesi’dir” sözlerine tepki gösterdi.

'SOYADIMI BİLE DOĞRU TELAFFUZ EDEMEYEN BAHÇELİ, TÜRKÇE ÖĞREN DE GEL'

Gergerlioğlu açıklamasında, “Devlet Bahçeli, AYM’den hak ihlali almış bana ve bazı eski siyasetçilerimize ‘terörist’ diyerek hakaret ve iftira etmiştir. Bu hakaret ve iftiraları misliyle Bahçeli’ye iade ediyorum. Siyasette seviye kaybına dair hepimiz duyarlı olalım. Halkın vekiline hakaret, halka hakarettir. Bahçeli, talimatlarını Mustafa Şentop’a dinleterek, vekilliğimi düşürüp ‘Adalet Nöbetimde’ beni Meclis’ten çıkarsa da AYM’nin 15’e 0, oybirliği kararı ile Meclis’e döndüm.

Hadsizliği ve zulmü yendim. Halkımızla beraber yendik. Hukuka çarpacaksın, Bahçeli. Hazmedeceksin Bahçeli. Haddini bileceksin Bahçeli. Anayasayı ve Anayasa Mahkemesi’ni tanıyıp yerine oturacaksın Bahçeli. Soyadımı bile doğru telaffuz edemeyen Bahçeli, Türkçe öğren de gel. Sen önce Sinan Ateş’in katilinin niye Olcay Kılavuz’un evinde çıktığını, … açıkla" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar