Ankara'yı sel vurdu: 3 kişi yaralandı 150 araç hasar gördü

Ankara'yı sel vurdu: 3 kişi yaralandı 150 araç hasar gördü
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Kasım 2019 05:23
A+ A-
Ankara'da gerçekleşen sağanak yağış sele döndü. Sel suları onlarca aracı önüne katıp sürüklerken 3 kişi de yaralandı.

GÜNCEL- Ankara Mamak’tayaklaşık 12 dakika süren sağanak yağış sele neden oldu. Sel suları onlarca aracı önüne katıp sürükledi, sele kapılan 3 kişi yaralandı, 20'yi aşkın işyeri ve 150'nin üzerinde araç hasar gördü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ''Bugüne kadar görülmemiş bir afet meydana geldi'' dedi. Felaketin ardından saat 17.00'de Meteroloji'den yeni bir uyarı geldi. Buna göre sağanak yağışın önümüzdeki 3 saat Ankara'da etkili olması bekleniyor. Ankara'da yağışların 3 gün daha süreceği belirtildi.

12 DAKİKA SÜREN YAĞMUR SELE DÖNDÜ

Sel felaketi, Mamak Boğaziçi Mahallesi, Neşet Ertaş Caddesi'nde saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Yaklaşık 12 dakika süren sağanak sonrası dere yatağı olan caddeyi birden sel bastı. Sel suları o anda hareket halinde bulunan onlarca aracı sürüklemeye başladı. Araçta bulunanlar inerek son anda kurtulmayı başardı.Sele kapılan 3 kişi bir süre sürüklendikten sonra çevredekiler tarafından kurtarıldı. Hafif yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı. Sel suları park halindeki araçları da sürükleyerek birbirlerine yapıştırdı. Onlarca iş yeri sular altında kalırken, caddede bulunan bazı elektrik direkleri de devrildi

Yaşanan sel sırasında cadde üzerindeki direklerden kopan elektrik tellerinden kıvılcımlar çıkması, tehlikeli anların yaşanmasına neden oldu. Sel mağduru esnaftan Fatih Erdoğan, suyun bir anda geldiğini belirterek, "Yoğun sel araçları sürükledi. İş yerimiz kullanılamaz hale geldi. Yetkililer bölgedeki altyapı sorununu bir an önce çözmeli" diye konuştu.

PİKNİK YAPAN ÖĞRENCİLERİN ÜZERİNE YILDIRIM DÜŞTÜ

Öte yandan Şırnak'ın Silopi ilçesinde piknik yapan öğrencilerin üzerine yıldırım düşmesi sonucu 12 öğrencinin yaralandığı bildirildi.

Öne Çıkanlar