Ankara'da KYK yurdunda kalan bir öğrenci intihar etti

Ankara'da KYK yurdunda kalan bir öğrenci intihar etti
Yayınlanma:
A+ A-
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Öğrenci Evleri'nde kalan Ayşegül Tayyar isimli öğrencinin odasında intihar ettiği belirtildi. Hacettepe Dayanışma Ağı'ndan yapılan açıklamada "Üstünün kapatılmasına izin vermeyeceğiz" denildi.

Artı Gerçek - Hacettepe Beytepe Yurdu J blokta kalan bir Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Ayşegül Tayyar'ın yurt odasında intihar ettiği belirtildi.

Hacettepe Dayanışma Ağı sosyal medya hesaplarından duyurdu.

'ÜSTÜNÜN KAPATILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ'

Öğrenci ağı hesabından tekrar yapılan paylaşımda üzerinden 2 saat geçmesine rağmen ne rektörlükten ne de yurt müdürlüğünden herhangi bir açıklama yapılmamasına tepki gösterildi.

BARINAMIYORUZ HAREKETİ: SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ

Barınamıyoruz Hareketi, "Hacettepe Beytepe Yurdu J blokta kalan Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi bir arkadaşımızın intihar ettiği haberini aldık. Ailesinin ve tüm arkadaşlarımızın başı sağolsun. Sürecin takipçisiyiz." paylaşımını yaptı.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ'NDEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Hacettepe Üniversitesi'nden yapılan açıklamada öğrencinin adı açıklandı fakat intihar bilgisine yer verilmedi:

"Beytepe Öğrenci Evlerinde kalmakta olan öğrencimiz Ayşegül Tayyar, hayatını kaybetmiştir. Sevgili öğrencimize Allah'tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz. Acı kaybımıza ilişkin soruşturma yürütülmektedir."

BİR AYDA DÖRT ÖĞRENCİ İNTİHARI

Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi İ.Z.K, 30 Ekim tarihinde yurt odasında ölü bulunmuştu.

Anadolu Üniversitesi öğrencisi Resul Alan 14 Ekim’i 15 Ekim’e bağlayan gece, kampüste bulunan yemekhane önünde intihar etmişti. İlköğretim matematik öğretmenliği okuyan Resul Alan'ın cebinden çıktığı iddia edilen 3 sayfalık notta; Alan geçim sıkıntısı yaşadığını belirtmiş, arkadaşları da bu durumu doğrulamıştı.

Ondan önceki haftalarda, Eskişehir Mükrime Hatun Kız KYK yurdunda Sezen isminde bir üniversite öğrencisi de intihar etmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar