Aydın Tabip Odası Başkanı Coronavirus'ten hayatını kaybetti

Aydın Tabip Odası Başkanı Coronavirus'ten hayatını kaybetti
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Ekim 2020 16:36
A+ A-
'Çok üzgünüz, yalnız meslektaşımız değil ödüllü bir fotoğraf sanatçımızı da yitirdik.'

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Aydın Tabip Odası (ATO) Başkanı Dr. Esat Ülkü’nün koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. TTB tarafından yapılan açıklamada, "Dr. Ülkü, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi’nde 13.10.2020 tarihinde Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle yaşamını yitirdi" denildi.

TTB, Dr. Ülkü için yayınladığı başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "3 Ekim 2020 tarihinden bu yana Nazilli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Aydın Tabip Odası Başkanı Esat Ülkü, daha sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edilmişti. 1953 yılında doğan Dr. Ülkü, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1978 yılında mezun oldu. Kadın Doğum Uzmanı olan Dr. Ülkü evli ve 2 kız çocuk babasıydı. Dr. Ülkü, geçtiğimiz aylarda yapılan Aydın Tabip Odası Genel Kurulu sonrası Aydın Tabip Odası'nın yeni başkanı olmuştu. Kederli ailesi, dostları, tüm sağlık çalışanları ve TTB camiasına başsağlığı diliyoruz."

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı da Ülkü’nün ölümüne ilişkin Twitter hesabında, "Çok üzgünüz, yalnız meslektaşımız değil ödüllü bir fotoğraf sanatçımızı da yitirdik. Anıları ve sanatıyla eşlik edecek bizlere" paylaşımında bulundu.

Öne Çıkanlar