Bakan Fahrettin Koca'dan 'ishal salgını' iddialarına yalanlama

Bakan Fahrettin Koca'dan 'ishal salgını' iddialarına yalanlama
Yayınlanma:
A+ A-
Bakan Koca, İYİ Partili Dr. Hasan Sami Özvarinli’nin salgın açıklamasına tepki gösterdi. Koca inceleme başlatıldığını belirterek iddiaları reddetti.

Artı Gerçek - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İYİ Parti Genel Başkanı Danışmanı, İskenderun Sahra Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Sami Özvarinli’nin "Bölgede büyük bir salgın var" ve “Salgının tek sebebi bu insanlara içme suyu sağlayamamak ve banyo imkanları sunmamak" sözlerine tepki gösterdi.

Özvarinli’nin açıklamalarına tepki gösteren Koca, "İyi Parti Genel Başkanı Danışmanı unvanını kullanan ve kendisini sözde başhekim olarak tanıtan Dr. Hasan Sami Özvarinli’nin iddiaları sorumsuzca ve tamamen mesnetsizdir. Halk sağlığını riske ederek bu tür sorumsuzca davranış sergileyenler hakkında gerekli takibat yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda deprem bölgesinde ishal salgını olduğu yönünde çıkan iddialara yanıt vererek "Depremden etkilenen bölgelerde sağlık hizmetleri ve halk sağlığı tedbirleri en üst seviyede yürütülmektedir. Bölgede salgın hastalığa işaret eden bir durum kesinlikle yoktur" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar