Bakan Kurum açıkladı: Orta gelirliler için de 'sosyal konut projesi' geliyor

Bakan Kurum açıkladı: Orta gelirliler için de 'sosyal konut projesi' geliyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Eylül 2022 14:51
A+ A-
Yeni konut kampanyası geleceğini söyleyen Bakan Kurum, ‘Hazine Bakanlığı ile faiz konusunda çalışmamız var. Kampanyayı ekim ayı içinde açıklayacağız’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'sosyal konut projesi'nin ardından bu kez de orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, orta gelirliler için hazırladıkları proje için Ekim ayını gösterdi. Bakan Kurum, "Emlak Konut, GYODER, İNDER ve TMB ile görüşüyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Orta gelir grubu için de konut kampanyası yapılacak. Çalışmalarda sona yaklaştık. Ekim ayı içerisinde bu kampanyanın detaylarını duyuracağız" ifadelerini kullandı.

Daha önce Emlak Konut Kampanyası olarak açıklanan orta gelir grubu sosyal konut kampanyasında kapsam genişliyor. Bakan Kurum, "GYODER'le, İNDER'le, Türkiye Müteahhitler Birliği ile, Anadolu'da diğer müteahhitlerle görüşüyoruz. Bunun kapsamını genişleteceğiz" dedi.

 

Öne Çıkanlar