Baykar'ın İHA fabrikasından hard disk çalan stajyer tutuklandı

Baykar'ın İHA fabrikasından hard disk çalan stajyer tutuklandı
Baykar fabrikasında dört tane hard disk çalan stajyer tutuklandı. Stajyerin ev ve işyerinden hırsızlık suçundan kaydı olduğu tespit edildi.

Artı Gerçek - Baykar'ın İHA fabrikasında iki ay önce bilgi teknolojileri bölümünde staja başlayan A.A.Ç.'nin dört adet hard disk çaldığı tespit edildi. Fabrikadan çıkacağı sırada yapılan kontrollerde fark edildi.

Bunun üzerine polise bilgi verildi. İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelinin söz konusu hard diskleri ne yapacağını araştıran ekipler, yaptıkları araştırmada şüpheli veya ailesinin herhangi bir terör kaydı bulunmadığını ancak şüphelinin ev ve işyerinden hırsızlık suçundan kaydı olduğu tespit edildi.

2017 yılında bir kafeden dizüstü bilgisayar çalan şüphelinin söz konusu hard diskleri de satmak üzere çaldığını itiraf ettiği, disklerin içinde herhangi bir bilgi ya da belge olup olmadığından haberinin olmadığını söylediği öğrenildi.

Gözaltına alınan A.A.Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öne Çıkanlar