Birçok barış akademisyeni için yargıdan olumlu karar

Birçok barış akademisyeni için yargıdan olumlu karar
Yayınlanma:
A+ A-
OHAL kapsamındaki KHK'ler ile görevden ihraç edilen birçok Barış Akademisyeni hakkında ihlal kararı verildi. Akademisyenlerin işe geri dönmelerinin yolu açıldı.

Artı Gerçek - Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edildikten sonra OHAL Komisyonu'na yaptıkları başvurular da reddedilen birçok Barış Akademisyeni hakkında yargıdan olumlu karar geldi.

Ankara 21’inci İdare Mahkemesi tarafından Ankara Üniversitesi'nden ihraç edilen Funda Şenol Cantek, Tezcan Durna, Nail Dertli ve Can Irmak Özinanır alademisyen hakkında verilen olumlu kararın ardından işe geri dönmelerin yolu açıldı.

Karar, Eğitim Sen Ankara 5 Nolu Üniversiteler Şubesi tarafından duyuruldu.

Ankara Üniversitesi yönetiminin karara itiraz etmemesi veya itirazının reddedilmesinin ardından kararın kesinleşmesiyle birlikte Barış Akademisyenleri 6 yılı aşkın süre sonra üniversitelerindeki görevlerine geri dönecek.

Anadolu Üniversitesinden 686 nolu KHK ile ihraç edilen barış akademisyenleri Zafer Güzey ve Gülcan Ergün 'ün da işe iade kararı sosyal medya hesabından duyurulurken, Akademisyen Nihan Aksakallı, Akademisyen Ahsen Deniz Morva'nın işe iade kararını sosyal medya hesabından şöyle aktardı: “Ahsen Deniz Morva bugün görevine iade edildi. 7 yıl sonra. Yenilmedi. Yenilmedik. Aramızdan kopartılan diğer arkadaşlarımıza da bir an önce kavuşmak dileğiyle. #BuSuçaOrtakOlmayacağız @BarisAkademik” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar