Bursa Newroz Tertip Komitesi: Bu zorba iktidardan hesap soracağız

Bursa Newroz Tertip Komitesi: Bu zorba iktidardan hesap soracağız
Yayınlanma:
A+ A-
Bursa'da Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri ve Newroz Tertip Komitesi ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Depremde günlerce yardım göndermeyen bu zorba iktidardan hesap soracağız" denildi.

Artı Gerçek - Bursa'da Newroz Tertip Komitesi, Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri ile ortak basın açıklaması düzenledi. Arabayatağı Pazar Alanı’nda gerçekleştirilen açıklamada, bu yılki Newroz programlarını depremde ölen vatandaşlara adanacağı ifade edildi.

Açıklamada şunlar söylendi:

'DEPREMDE SUÇLU İKTİDARDIR'

"Yıkımın ve kaybın devasa boyutta olmasının sebebi AKP-MHP iktidarıdır. Bu zorba iktidar 20 yılı aşkın süredir hayata geçirilen talancı ve rantçı düzen nedeniyle bu yıkımın sorumlusudur. Kurmuş olduğu inşaat rejimiyle, seçimler öncesi çıkardığı imar aflarıyla afetlere müdahale edilmek için kurulmuş kurumları arpalığa dönüştürmüş olması sebebiyle bu iktidar suçludur.

'HESAP SORACAĞIZ'

Açıklamada, "Depremden sonra halklarımızı kaderine terk eden, günlerce bir tane görevliyi bile gönderemeyen, yurttaşların enkaz altında kalacak ölmelerine sebep olan bu zorba iktidardan hesap soracağız. Yaptıkları yanlarına asla kâr kalmayacak" denildi.

Emek ve demokrasi güçlerinin bu süreçte birlikte hareket etmesi gerektiği vurgulanan açıklama, 'Newroz piroz be' sloganlarının ardından sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar