Canlı yayında dosya gösterip Kılıçdaroğlu'na seslendi: Bu bir FETÖ roman, açılacak

Canlı yayında dosya gösterip Kılıçdaroğlu'na seslendi: Bu bir FETÖ roman, açılacak
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında, 'FETÖ roman' dediği kırmızı bir dosya gösterip CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslendi: "Bu dosya açılacak." Soylu daha önce de Kılıçdaroğlu'nun ses kaydının olduğunu söylemişti.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu parasıyla cari açığın finanse edildiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu bir kez daha hedef aldı. Daha önce Kılıçdaroğlu'nun ses kaydı olduğunu iddia eden Soylu, bu kez de kırmızı bir dosya gösterdi.

Soylu, TV 100'de canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ'yle mücadeleye ilişkin dediği bir kırmızı dosyayı gösteren Bakan Soylu, "Bu bir FETÖ roman. Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ilişkisini ortaya koyan. 32 basamak bir FETÖ ilişkisi. Bu dosya açılacak" dedi.

'KILIÇDAROĞLU'NUN BİR SAHİBİ VAR'

Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddialarına elindeki belgelerle yanıt veren Soylu, "Kılıçdaroğlu bunları nereden başlatıyor? Kılıçdaroğlu'nun bir sahibi var. Türkiye, devlet ve millet hassasiyetlerini kaybetmiş olanların devleti değil." ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu iddiaları sonrası Kılıçdaroğlu hakkında başlatılan suç duyurusuyla ilgili de konuşan Soylu, şahsının, Emniyet Genel Müdürlüğünün ve İçişleri Bakanlığı'nın üzerine atılı bir iftira olduğunu savundu. Soylu şunları söyledi:

"Bu iftiranın sahipleri bunları ispatlamak zorundadır. Ve bu iftiranın sahipleri bunları o mahkemede anlatacaklar. Türkiye’nin en önemli kurumlarına ne olduğu belli olmayan birisiyle yanında çıkıp, bir değerlendirme yapıp, devletin bütün kurumlarını aşağılamak, iftira etmek ve onları suça bulaşmış olarak itham etmenin hukuki bir karşılığı olacak. ABD’den üflemeyle öyle olmaz..."

'DEĞERİ OLMAYAN, İTİBARI OLMAYAN BİRİSİ'

Uyuşturucu raporlarıyla ilgili Soylu, "1. Yalan… diyor ki elimizde bir Türkiye uyuşturucu raporu var. Bu uyuşturucu raporunu kim hazırladı? Bu uyuşturucu raporu bugün mü hazırlandı? Siyaset yapılır ama erdemli yapılır, ahlaklı yapılır. Daha düne kadar tefeci diyordun Londra’dakilere şimdi gidip orada kimle karşı karşıya kalıyorsun? Aklı melül birisiyle karşı karşıyayız. Değeri olmayan, itibarı olmayan birisi ve takımla karşı karşıyayız. CHP tarihinin en kötü takımıyla yönetilmektedir." dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir video yayınlayarak, Türkiye'ye çeşitli ülkelerden mafyaların getirildiğini ve bu sayede uyuşturucu parasıyla cari açığın kapatıldığını anlatmıştı. Çocukların uyuşturucu batağına düşürüldüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu suçlamıştı.

Soylu, Kılıçdaroğlu'na video ile yanıt vermiş ve ayrıca bir gizli tanığın ortaya çıkacağını, FETÖ ile ilgili ses kaydının bulunduğunu iddia etmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar